19.04.2024 04:39
Home Tags Roma

Tag: Roma

Me këto shenja mund të diskutoni për çdo gjë

BINJAKËT Mendja e Binjakëve është gjithmonë e mbushur me ide dhe entuziazmi me të cilin ata ndajnë mendimet ose opinionet e tyre nuk zbehet kurrë....

Koçiu: Raina e vogël, fiton betejën për jetën në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”

Një foshnjë e vogël, e lindur vetëm 1750 gramë në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, fitoi betejën për jetën falë përkushtimit të stafit të këtij spitali. Lajmi...

Çfarë ndodhi mes Romeos dhe Lidit? Banori: Heidin e kam nuse o gjigant!

Lidi që prej momentit që u bë pjesë e formatit, kishte një marrëdhënie të mirë me çiftin Heidi-Romeo por dhe Eglën. Mirëpo ditëve të fundit...

Burri me jelek eksploziv pranë ambasadës së IRANIT në Francë: Do e hedh në...

Policia franceze ka rrethuar sot ambasadën iraniane në kryeqytet dhe më pas ka arrestuar një person me atë që dukej si një “jelek eksploziv”...

Dera e djegur, mollë, pampersa, çfarë la pas protesta e opozitës/ Ekspertët mbledhin provat...

Ekspertë të grupit hetimor mbërritën para bashkisë për të mbledhur provat pas protestës së organizuar nga opozita. Kujtojmë se qytetarë dhe zyrtarë të opozitës protestuan...

Probleme me pasurinë/ I dha vulën RITHEMELIMIT, Agron Zhukri përjashtohet nga sistemi gjyqësor

Sot Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar gjyqtarin i Gjykatës së Tiranës, Agron Zhukrin. Ai mësohet se ka qenë i pranishëm në sallë...

Gjykon Nuredin Dumanin dhe 20 të tjerë/ SPAK kërkon përjashtimin e gjyqtares Entela Shedula,...

Pas rrëzimit dy herë të kërkesave, SPAK ka kërkuar para trupës gjykuese 3-anëtarëshe, përjashtimin e gjyqtares anëtare Entela Shedula nga gjykimi i çështjes së...

BE: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

Bashkimi Evropian ka thënë të premten se themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është ndër çështjet më kyçe dhe më...

Vizita e Ramës në Durrës/ Kryeministri vëzhgon punimet te “Veliera”: Për sezonin mund të...

Gjatë inspektimeve që Kryeministri Rama po zhvillon ditën e sotme (19 prill) në Durrës, u ndal edhe tek kjo hapësirë e re publike në...

Protesta e opozitës para Bashkisë Tiranë, ambasada britanike: Përdorimi i koktejve molotov nuk kanë...

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka reaguar ashpër në lidhje me inicidentet e regjistruara ditën e sotme në protestën mbajtur nga opozita...