Aktorja Rudina Dembacaj për 8 marsin ka zgjedhur të realizojë një foto bashkë me vajzën e partnerit të saj ish-deputetit Mark Frroku.Fotoja është pjesë e ekspozitës `Portret Jete´, nga fotografja Anjeza Dyrmishi, që ka për që.llim të shpalosë jetën e shumë femrave shqiptare

Në sy ka rënë dhe fotoja e Demacajt me vajzën e Frrokut ku të dyja shihen të përqafuara. Kujtojmë se prej disa muajsh çifti e ka bërë publike lidhjen, madje shpesh Rudina publikon foto nga momente të ndryshme familjare, një prej tyre ka qenë dhe ajo me fëmijët e Frrokut.Kujtojmë se Dembacaj në një intervistë është shprehur se ndonëse nuk do mund të zërë vendin e nësës së tyre e cila ka ndë rruar jetë, do mundohet të jetë një shoqe e mirë dhe t’u qëndrojë pranë.