Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë 9 mars deri 15 mars 2020. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Në këtë javë do të duhet të bëni shumë punë për të rikuperuar besimin e një partneri të zhgënjyer. Do të jetë mirë të kurseni një pjesë të energjisë suaj në mënyrë që t’i kushtoni kohën e duhur dashurisë dhe të korrigjoni disa mospërputhje. Disa grindje priten me partnerin gjatë javës. Beqarët do kenë takime të reja dhe interesante.

Puna: Për të arritur qëllimet tuaja këtë javë do të jeni të gatshëm të jepni energjinë tuaj maksimale. Falë Mërkurit në bashkëpunim do të favorizoheni në përmbushjen e detyrave tuaja, megjithatë lini të tjerët të bëjnë atë që nuk është në kompetencën tuaj. Shpesh nënvlerësoni disa detyra që kërkojnë vëmendjen e një eksperti.

Demi

Dashuria: Në fushën sentimentale diçka mund të mos jetë e drejtë, kohët e fundit ju jeni hutuar për disa çështje që kanë ndodhur me të dashurin tuaj. Lidhur me dyshimet tuaja, do të gjeni reagime nga fundi i javës. Vetëm atëherë gjithçka do të jetë më e qartë për ju. Beqarët mund të kenë një ndryshim të mendjes në lidhje me zgjedhjet e ardhshme për të bërë.

Puna: Falë Marsit mund të mbështeteni në një vendosmëri të shkëlqyeshme që do të jetë e dobishme për tejkalimin e disa pengesave në punë. Në fakt, mund të ketë ndonjë gabim me kolegët. Ata që kryejnë një profesion artistik do të kenë kënaqësi të mëdha.

Binjakët

Dashuria: Në frontin sentimental, do të shijoni një harmoni të bukur si çift që do t’ju ​​bëjë të kaloni mbrëmje të bukura plot pasion. Java premton të jetë shumë me fat për ata që kanë lindur nën shenjën tuaj dhe beqarët do kenë edhe takime të shkëlqyera. Kjo periudhë u jep shumë qetësi të gjithëve.

Puna: Ka synime të shkëlqyera që vijnë për këtë javë: puna do të jetë shumë e kënaqshme, do të keni të ardhura të shkëlqyera dhe fitime të mira. Marsi dhe Mërkuri do t’ju japin atë pajisje shtesë që ju nevojiten për të bërë kërkesa. Mos kini frikë të guxoni, është koha më e mirë për të realizuar ambicie të caktuara.

Gaforrja

Dashuria: Venusi që kundërshton shenjën tuaj zodiakale ka të ngjarë t’ju sjellë probleme në jetën e një çifti. Fatkeqësisht, situata nuk do të jetë më e mira këtë javë edhe për shkak të një gjendje tensioni për shkak të paqartësive në punë. Fundjavë e mirë për beqarët, erosi do të rritet.

Puna: Fati nuk e kthen gjithmonë rrugën, por, gjatë javës, falë energjisë hënore dhe ndikimit të Neptunit, do të keni atë nxitje shtesë që do t’ju shërbejë për të përballuar më mirë jetën e përditshme. Do të jeni dinamik dhe plot vitalitet, megjithatë duhet të keni kujdes sepse edhe në ditët më të mira mund të lindnin situata të pakëndshme.

Luani

Dashuria: Javë zhgënjyese për Luanin, Mërkuri nuk do të jetë në anën tuaj. Nga pikëpamja sentimentale, disa diskutime me partnerin tuaj mund të lënë shumë hidhërim. Sidoqoftë, do të duhet të përpiqeni të takoni të dashurin tuaj dhe të gjeni një zgjidhje për problemet në çift. Zemrat e vetmuara do të takojnë njerëz intrigues.

Puna: Do të luftoni për të gjetur dikë që t’ju mbështesë këtë javë. Do të përjetoni ditë nervoze, por do të keni mundësi të rikuperoheni në fundjavë. Puna nuk po vazhdon ashtu siç dëshironi dhe kjo ngjall shqetësime, por së shpejti gjithçka mund të ndryshojë në favorin tuaj.

Virgjëresha

Dashuria: Java fillon mjaft e favorshme për ata që kanë lindur nën shenjën tuaj të zodiakut. Pastërtia dhe dashuria do të jenë në rendin e ditës dhe ju mund të shijoni momente të këndshme. Kompliciteti sigurisht që nuk do të dështojë në marrëdhënie. Një fundjavë shpërblyese edhe për beqarët që kanë pasur probleme dashurie.

Puna: Në një nivel profesional, disa lajme të mira mund të arrijnë, veçanërisht duke filluar nga e enjtja. Në fakt, gjatë kësaj kohe të javës do të keni disa përmirësime në punë, të cilat do t’i bëjnë ditët tuaja pak më të kërkuara. Kënaqësitë nuk do të dështojnë dhe do të keni mundësi të gjeni një stabilitet më të madh ekonomik.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë pothuajse gjithmonë do të keni një qëndrim të vazhdueshëm dhe të guximshëm, por gjithashtu keni pikat e dobëta që mund t’ju bëjnë të jepeni lehtësisht përballë situatave më kokëforta. Sfera e dashurisë për momentin është mjaft komplekse, prisni kohë më të mira. Beqarët do duhet të përpiqen të përballen me dobësitë e tyre dhe t’i kthejnë ato në forca.

Puna: Java e punës do të jetë mjaft pozitive, por shqetësimet nuk përjashtohen duke filluar nga e Mërkura. Sidoqoftë, Marsi nuk është më i kundërt me shenjën tuaj të zodiakut dhe më në fund mund të gjeni një qetësi që keni humbur. Do të ndiheni plot energji dhe ide të reja për t’i zbatuar.

Akrepi

Dashuria: Në dashuri, ju po kërkoni dikë që ju pranon ashtu si jeni. Ju nuk jeni të prirur të ndryshoni karakterin tuaj për të tjerët dhe sigurisht që preferoni dikë që ju pëlqen shumë. Në këtë javë do të ketë një mënyrë për të përballuar mosmarrëveshjet e pakëndshme nëse jeni çift. Beqarët do të duhet të insistojnë të njohin dikë për të cilin kujdesen.

Puna: Mund të ndjeheni më të lodhur se zakonisht dhe nuk keni energji këtë javë. Në fushën profesionale, për fat të keq, do të ketë kontraste të vogla për t’u përballuar. Kini kujdes që të mos përkeqësoni situatat që mund të adresohen menjëherë. E hëna dhe e mërkura do të jenë ditët më stresuese.

Shigjetari

Dashuria: Disa fragmente nga e kaluara juaj dhe historia juaj e vjetër pasionante janë akoma të pranishme dhe ju pengojnë të shikoni përpara. Do të jetë e nevojshme të rivendosni mendjen tuaj për të filluar ndërmarrjen e nismave të reja dhe takimin me njerëzit e tjerë. Nëse jeni beqarë dilni jashtë në mjedise të reja të shpeshta.

Puna: Në këtë javë Hëna do të jetë në kundërshtim dhe do të duhet të merreni me disa kontraste. Në punë, disa situata mund të shkojnë ndryshe nga sa pritej, por për fat të mirë do të keni mundësi të rirregulloni gjithçka dhe të filloni me projekte të reja. Ju, si zakonisht, jeni të pandalshëm dhe vështirë se ndaleni në momentin e parë.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë jeta juaj e dashurisë do të shkojë në mënyrën më të mirë dhe do të jeni në gjendje të ndiheni veçanërisht të kënaqur. Ata që kanë kontraste do të kërkojnë seriozitet edhe në gjëra të vogla. Gjatë javës, lajmet mund të vijnë për beqarët, dashuria mund të vijë papritur.

Puna: Edhe nëse e dini se si të jeni shumë të durueshëm, duhet të merrni parasysh kufijtë tuaj, nëse tejkaloni mund të bëheni gjithashtu të padurueshëm dhe të pakontrollueshëm. Gjatë fundjavës Marsi do të ndalojë të jetë i pafavorshëm për ju në nivelin e punës dhe do të mund të rifilloni disa projekte që keni ndërprerë për shkak të disa problemeve.

Ujori

Dashuria: Lajmet sentimentale nuk do të vonojnë shumë për të ardhur. Më në fund disa nga ëndrrat tuaja më të rëndësishme po realizohen dhe do të ndjeheni sikur po prekni qiellin me dorën tuaj. Beqarët gjithashtu do ndihen plotësisht të kënaqur dhe do të kenë pritshmëri të mira për të ardhmen.

Puna: Një ndryshim i menjëhershëm në situatën tuaj aktuale do të ngjallë besim dhe shpresë tek ju. Java do t’ju japë urime të mira dhe për këtë arsye do të jetë mirë që ju të mbani një qëndrim më optimist. Me siguri kjo do të jetë një fazë plot mundësi të reja për të shfrytëzuar sa më shumë.

Peshqit

Dashuria: Java e sferës sentimentale do të jetë veçanërisht e qetë. Do të jeni pozitiv dhe i dobishëm ndaj të dashurit tuaj dhe do të jeni në gjendje të shijoni shumë gëzime dhe emocione. Falë Hënës, beqarët do marrin edhe disa surpriza të këndshme, veçanërisht në fundjavë. Disa zgjedhje mund të jenë fatale.

Puna: Në këtë javë do të kërkoni të vërtetën, disa nga pasiguritë tuaja nuk janë përgjigjur dhe jeni duke pritur sqarime. E marta dhe e mërkura do të jenë ditë pozitive, por në përgjithësi java juaj e punës do të jetë me të vërtetë e favorshme.