Këshilltari i kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, Besjan Ajazi dhe më pas dhe Shqiptarja.com, kanë publikuar disa foto të presidentit Ilir Meta, me dy kri minelë.Bëhet fjalë për Xhevdet Troplinin dhe Altin Hajri.LSI dhe mediat pranë Ilir Metës janë ala rmuar pas publikimit të këtyre fotove, dhe kanë reaguar, duke përgënjeshtruar vendin e takimit, por jo takimin, pasi këtë gjë e kanë të pamundur.Ajazi shkruante se takimi ka ndodhur në Shijak, në vilën “Golden” të sek uestruar nga OFL.Elona Guri nga LSI, thotë se nuk është e vërtetë që takimi ka ndodhur tek “Golden”.“Si gjithmonë, Besiani vijon ulet në gjunjë para pantallonave të Taulantit. Besian, ti e di shumë mirë, siç e di gjithë Durrësi mbarë, që ajo është pista e Lefter Kokës.Foto juaj, tregon një prej festave të Lefter Kokës. Se perdet janë të njëjta. Shih fotot. Ka edhe të tjera plot.

Aty keni edhe deputeten e Lefterit, në krah të tij, ndërsa për personin në fjalë, me sa shoh, në dy karrige janë ulur tre burra.Meqënëse e keni në grupin tuaj parlamentar, merrjani sqarimet deputetit tuaj, Lefterit, i cili ka bërë ftesat dhe fotot.Pastaj, për detaje të mëtejshme, shoqja Etilda mund t’ju sqarojë më shumë. Meqënëse e ke qef OFL, mos harro të ndiqni jo vetëm ata në foton që publikove, po dhe këta këtu poshtë.P.S: Kujt ja kanë marrë fëmijën pe ng e di gjithë Durrësi”, shkruan ajo.Për fotot ka reaguar edhe Nar Koka, që ka kë rcënuar botuesin Bollino.“Ty Karlo që ke nxjerrë fytyrën time aty me Ilir Metën, po të them që ajo është ditëlindja e Lefter Kokës, vëllait tim. Teri bën nga 10 ditëlindje në vit…. Unë kam foto shumë Karlo, për ty dhe për ata që të paguajnë ty”, shprehet Nar Koka.Vetëm se, problem nuk është ku janë bërë fotot.Problemi është tek fakti që Ilir Meta është fotografuar duke festuar me dy kr iminelë.Këtë presidenti nuk e fsheh dot dhe duhet të japë një sqarim, se çfarë bënte në tavolinë me dy personazhe të botës së kri mit.

(TemA)