Coronavirusi së fundmi ka prekur edhe shtetin e Shqipërisë, e menjëherë pas konfirmimit të rastit të parë Ministria e Kulturës anuloi çdo aktivitet kulturor artistik dhe bëri thirrje për ndaljen nëpër tubime të mëdha.

Njëjtë kanë vepruar edhe shumë artistë të estradës duke i ndaluar mbrëmjet muzikore për arsye të mos përhapjes së virusit.

Së fundmi të njëjtën gjë e ka bërë edhe këngëtarja me stil unik Ronela Hajati.

Ajo përmes një postimi në Instastory u shpreh:“Çdo aktivitet i imi këtë javë anulohet! Pune, koncerte! te njejten gje duhet ta bejme gjithe…Stay Home, Stay Safe #coronavirus Kujdesuni Max per higjenen, kontaktet me njerez, dhe sidomos per prinderit tane! Kujdesuni njerëz… qëndroni brenda në mënyrë që të kalojmë edhe këtë situatë delikate”.