Dashi

Po bëheni të padurueshëm përpara një procesi që kërkon më shumë kohë sesa pritej në fakt. Prandaj më mirë jepini kohë projektit të shpaloset vetë. Në fund nuk do të zhgënjeheni.

Demi

Pjesa më e madhe e asaj që ju nevojitet po vjen. Rishikoni burimet që i merrni si të mirëqena, sepse aktualisht duket se jeni i ulur në një minierë ari.

Binjakët

Një kundërshtar është gati të punojë me ju, kështu që le të bëjë. Është gjithmonë më mirë të lejosh njerëzit të përkulen hijshëm sesa të hyjnë për të ‘vrarë’.

Gaforrja

Gjërat e lehta vijnë shpejt, por pyesni veten nëse duhet të mbyllni një marrëveshje më të vështirë. Mbani diçka në mendje: çdo gjë më e vështirë, kërkon edhe më shumë mund dhe sakrifica.

Luani

Thuaj atë që e di se është në mendjen e të gjithëve. Sapo të dilni në të hapur, do të shihni se njerëzit janë të etur të flasin me ju për to.

Virgjëresha

Mos supozoni se ajo që funksionon për ju automatikisht funksionon për dikë tjetër. Mendoni dy herë para se të ofroni vullnetarisht këtë këshillë të dobishme.

Peshorja

Nuk ju pëlqen të krahasoheni me dikë tjetër, por sigurohuni që ylli juaj është në rritje dhe së shpejti do të jeni ai për të cilin të gjithë flasin.

Akrepi

Nuk ju pëlqen t’i thoni i dikujt “po” sepse besoni se kjo tingëllon kaq e pasigurt. Dhe ashtu është. Por të jeni të sigurt se person nuk do të gjejë një ofertë aq të mirë sa e juaja.

Shigjetari

Mos jini tepër zemërgjerë me natyrën tuaj bujare, përndryshe do të tërhiqni më shumë blerës sesa donatorë. Jini të mençur dhe kujdesuni për punët tuaja të mira.

Bricjapi

Tani është koha që të kërkoni diapazone të reja. Ndaloni qëndrimin në buzë të pishinës, eksploroni thellësi të reja! Për një gjë të tillë jeni më të gatshëm sesa mendoni.

Ujori

Lini mënjanë shqetësimet tuaja për të tjerët dhe bëjeni veten pak më egoist sot. Të gjithë po përfitojnë nga situata, përveç jush.

Peshqit

Të përpiqesh të mirëpresësh dikë që nuk di se çfarë dëshiron është një përpjekje e kotë. Thuaj mjaft, dhe ai do të pajtohet me kënaqësi.