22.07.2024 02:43
Home Tags Fati yt sot

Tag: fati yt sot

Si erdhi futbolli në Shqipëri? Detaje nga Uvil Zajmi në Esencë

Nga Eljan Tanini/ I ftuar ne studion e Esencës në Report Tv ishte fantastiku, i parezistueshmi, i padiskutueshmi, i mrekullueshmi i sportit Uvil Zajmi. Ai...

Zonja e parë Jill Biden reagon pasi Joe Biden hoqi dorë nga kandidimi

Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden ripostoi letrën e Presidentit Joe Biden duke njoftuar vendimin e tij për të mos rikandiduar përballë Trump...

“Black out”, Microsoft: Preku mbi 8.5 milionë pajisje windows

Gjiganti Microsoft njoftoi se më shumë se 8.5 milionë kompjuterë në gjithë botën u përballën me probleme kibernetike në ditët e fundit. Kjo është...

Nga Kamala Harris te Newson dhe Whitmer, demokratët në kërkim të një sfiduesi që...

Nga Paolo Mastrolilli La Repubblica/ Joe Biden po zëvendësohet sepse nuk fiton dot, prandaj kriteri mbi të cilin duhet të bazohet zgjedhja e kandidatit të...

“Shqipëria e bukur”, Rama ndan pamje nga Mali i Korabit

Korabi, një nga malet më të larta të Evropës Juglindore (2751 m), është shndërruar në një prej atraksioneve më të pëlqyera nga turistët vendas...

Çfarë i ndodh lëkurës kur digjeni nga dielli, si të kujdeseni

Të gjithë ne e kemi përjetuar djegien nga dielli kur e ekzagjerojmë me ekspozimin në diell. Lëkura skuqet dhe në rastin më të keq krijohen...

Horoskopi, fati yt për datën 22 Korrik 2024

Dashi Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një dite me te mire se disa dite me pare. Partneri nuk do i kritikoje për...

Biden njoftoi tërheqjen nga gara, reagon Trump: Presidenti më i keq në historinë e...

Në një telefonatë me CNN, pak minuta pasi presidenti Joe Biden njoftoi largimin e tij nga gara presidenciale e 2024-ës, ish-presidenti Donald Trump e...

Pesë tipologjitë e sulmeve ndaj turizmit që përsëriten çdo vit

Nga Mero Baze/ I vetmi sukses i betejës së opozitës kundër shifrave të turizmit në Shqipëri, është që arriti të përfshijë qeverinë në këtë debat....

‘Mbështes Kamala Harris për presidente’, Biden: Ka përkrahjen time. Është koha të mundim Trumpin

Përmes një postimi tjetër në X, pasi deklaroi tërheqjen, Biden shprehet se do të mbështes zv.presidenten Kamala Harris për zgjedhjet presidenciale 2024, ku përballë...