Dashi-Dashi do ta fillojë fundjavën në mënyrë energjike dhe optimiste me humorin duke u rritur. Ekziston një akuzë që lind brenda jush sepse diçka po ndryshon. Ne duhet ta shfrytëzojmë maksimalisht dhe të punojmë në projekte të reja në funksion të muajve të pranverës. Edhe në dashuri mund të ktheheni në majë. Ekziston një ndjenjë e shkëlqyer midis Luanit, Shigjetarit dhe Ujorit.

Demi-Demi me ditë ka një demotivim të caktuar. Dikush shqetësohet nga pak melankolia dhe dikush tjetër do ta gjejë veten duke u grindur çdo ditë. Ndoshta disa vendime të së kaluarës duhet të rishikohen. Ju keni ndjenjën se bota po bie mbi ju dhe madje dashuria do të vuajë nga kjo gjendje shpirtërore.

Binjakët-Shenja e binjakëve do të duhet të fillojnë të rimarrin kureshtjen dhe entuziazmin e tyre për lajmet. Mund të ketë ndonjë sëmundje fizike por sigurisht që energjia nuk do të mungojë. Në fundjavë, shmangni lëvizjet e rrezikshme dhe menaxhoni furinë.

Gaforrja-Gaforrja përfundimisht kanë filluar të sqarojnë dashurinë edhe sepse në shkurt do të ketë Afërditë që do t’i japë një shtysë të mirë ndjenjave. Shumë të lindur nën këtë shenjë mund të fillojnë një lidhje të re në mars dhe çiftet e ngurta madje mund të fillojnë të bëjnë plane të rëndësishme për të ardhmen.

Luani-Shenja e Luanit do të duhet të fillojë nga e para dhe kjo do të shkaktojë një përpjekje të madhe energjike. Tani e tutje luani duhet ta lërë mënjanë krenarinë dhe të bëjë një hap prapa në emër të qetësisë. Tani duhet të jetojmë në një mënyrë më pak të lodhshme dhe nga e diela t’i japim më shumë hapësirë ​​dashurisë.

Virgjëresha-Shenja e Virgjëreshës është shumë e trazuar dhe e diskutueshme këtë të Premte. Fundjava duhet të përdoret për t’u çlodhur dhe rimbushur bateritë. Propozimet tërheqëse mund të merren së shpejti.

Peshorja-Peshorja duhet të përpiqet të shkojë drejt ndryshimit dhe përgjigje të rëndësishme mund të merren në këtë drejtim. Qielli është i favorshëm por ne duhet të veprojmë sepse yjet nuk bëjnë gjithçka. Ne gjithashtu duhet ta hedhim veten në dashuri.

Akrepi-Shenja e Akrepit duhet të jetë e kujdesshme sepse hëna në shenjë do të amplifikojë të gjitha polemikat. Në punë, tensionet mund të lindin aq më mirë për të mos nxitur gjërat. Ndaloni armiqësinë në dashuri.

Shigjetari-Shigjetari duhet të përgatitet për diçka të bukur. Të Dielën hëna hyn në shenjë dhe madje mund të japë dashuri. Shkurti është një muaj që ofron surpriza të mëdha me shumë planetë aleatë si dielli, Venusi, Jupiteri, Saturni dhe Mërkuri.

Bricjapi-Bricjapi sot gjen një kapacitet të mirë për veprim dhe mund të arrijë më shumë në punë. Më në fund ndihemi më të qetë se vitin e kaluar si në jetë ashtu edhe në çift. Për disa kohë, beqarët do të jenë në gjendje të fillojnë të shikojnë përreth.

Ujori-Ujori është i trazuar dhe ky tension do të rritet gjithnjë e më shumë deri në pikën që mbajtja e tij nën kontroll do të jetë e komplikuar. Të kesh kaq shumë planetë në shenjën tuaj do t’ju shtyjë të përdorni shumë energji drejt një qëllimi konkret për të shmangur shpërndarjen e tij. Zgjidhni rrugën e duhur.

Peshqit-Shenja e Peshqve duhet të përdorë shumë durim në dashuri veçanërisht nëse ai është në shoqëri me dikë që është shumë i rreptë. Kjo është shenja e fantazisë dhe ëndrrave dhe nëse në fillim tërhiqeni nga ata që janë shumë të ndryshëm në planin afatgjatë mund të ndiheni të shtypur. Kujdes nga diskutimet e vogla.