Dashi-Në këtë periudhë mendoni se diçka po ndryshon. Tani problemi i vetëm mund të jetë të veprosh pak shpejt në kuptimin që mezi pret të dalësh nga komp likimet, rrezikon të veprosh pak shpejt. Nxitimi është gjithmonë një këshilltar i keq. Në çdo rast, në këtë ditë të premte, sipas astrologut, u rikuperua në funksion të një fundjave të rëndësishme për ndjenjat.

Demi-Ju jeni pak nervoz sepse jo të gjitha gjërat e filluara javët e fundit kanë qenë të suksesshme. Ky nuk është domosdoshmërisht faji juaj, por është sikur të ishit dashur të bënit diçka krejt tjetër. Shumë prej jush Demë po përpiqen të rimarrin qetësinë shpirtërore tani, edhe sepse dashuria mund të ketë qenë një burim dyshimesh.

Binjakët-Ju mund të merrni një marrëveshje të mirë, mund të ketë diçka të mirë për të blerë me një çmim tërheqës. Gjatë kësaj kohe mund të arrish. Këto ditë një nga idetë tuaja mund të forcohet , shkurti është disi një muaj që ju kthen përsëri në lojë dhe ju lejon të bëni përparim. Dhjetori ishte një muaj i rëndë për dashurinë e Binjakëve për ju: astrologu shpreson se keni arritur të rikuperoni një dashuri.

Gaforrja-Ju nuk duhet të prisni që gjithçka të funksionojë brenda një kohe të shkurtër. Ne jemi akoma në një fazë të vështirë dhe kjo periudhë tran zicioni pothuajse mund t’ju bëjë të besoni se keni qenë më mirë edhe më parë edhe nëse nuk jeni. Të jetosh me tension dhe nervozizëm fillon të jetë një barrë. Shumë prej jush të lindur nga Gaforrja duhet të fillojnë të rivlerësojnë një jetë më të qetë edhe në dashuri.

Luani-Në këto ditë, ju nga Luani jeni pak më të qetë edhe nëse ka dyshime të forta . Ky muaj i shkurtit filloi në një mënyrë të rëndë dhe ditët midis 10 dhe 12 mund të kishin shpërthyer marrëveshje të caktuara. Edhe nëse tani ka filluar një rrugë e re personale ose profesionale, ju mund të gjendeni në siklet ose të mendoni se nuk keni forcën për të ecur përpara. Ajo që është e sigurt është se ju jeni duke kërkuar horizonte të reja dhe bashkëpunime të reja. Në dashuri, çiftet në krizë duhet të jenë të kujdesshëm.

Virgjëresha-Këtë të Premte ju dukeni shumë të lodhur dhe ner voz: ne gjithashtu mund të kemi një zën kë, një diskutim. Ajo që ju zemëron mbi të gjitha është paaftësia e të tjerëve dhe pabe sia, jo vetëm dashuria sigurisht. Ndoshta në këto 48 orë do të duhet të distancoheni nga njerëzit që ju bëjnë të nervozoheni.

Peshorja-Ju nuk duhet të humbisni mundësinë për të ndjekur frymëzimin tuaj sepse këto ditë të Premten dhe të Shtunën do të jenë shumë interesante me Hënën, Jupiterin, Merkurin dhe Venusin në tranzit të favorshëm. Tani ju nga Peshorja keni filluar të vështroni një horizont më të qetë. Thjeshtë drita që po vjen dhe mund të jetë një dashuri, një lajm i mirë, një takim.

Akrepi-Mundohuni të harroni shqetësimet që ka sjellë ky shkurt. Sot do të jetë pak më mirë. Deri tani ju është dashur të përballeni me probleme të vogla, bezdi dhe në disa raste ju është dashur të përdorni disa zgjidhje më “ekstreme”. Astrologu ju këshillon me Akrepin që të organizoni një fundjavë relaksi.

Shigjetari-Ju jeni në një fazë rikuperimi por ka ditë kur edhe durimi juaj arrin kufirin, kur ndjeni se diçka nuk është në rregull. Dhe këto dy ditë të Premten dhe të Shtunën mund t’ju bëjnë të pyesni nëse po i kryeni gjërat në mënyrën më të mirë apo nëse dashuria që po jetoni është e duhura për ju. Në 48 orët e ardhshme astrologu ju këshillon të Shigjetarit të jeni të kujdesshëm sepse rrezikoni të ngrini bujë për asgjë.

Bricjapi-Mundohuni të kënaqeni me një fundjavë relaksi . Kur nuk ju pëlqejnë njerëzit me të cilët jeni të detyruar të punoni ose jetoni, ju filloni të jeni më pak të pranishëm, ju izo loni veten. Në çdo rast, projektet tuaja vazhdojnë dhe ndoshta ju keni bërë një hap përpara, diçka më shumë, keni një guralecë ne këpucët tuaja. Në këtë fundjavë yjet këshillojnë të përjetojnë diçka më shumë.

Ujori-Në këto 48 orë, ju nga Ujori duhet të rigjeni energji të mirë dhe të mendoni pozitivisht . Fatkeqësisht ato janë dy ditë shumë të lodhshme dhe ky është një qiell rebel. Shumë janë të lodhur, ata nuk e pranojnë më jetën e përditshme. Ky është ende një horoskop i rëndësishëm sepse planifikoni të bëni gjëra të mëdha por ka të ngjarë të keni mungesë burimesh. Mundohuni të jetoni më të qetë dhe të bëni diçka më shumë për veten tuaj.

Peshqit-Ju mund të përjetoni momente kur kujtimet mbajnë peshë dhe lëndohen. E premtja dhe e shtuna do të jenë dy ditë të tensionuara. Ata që sapo kanë filluar një histori mund të bëjnë një krahasim dhe të mendojnë se nuk po përjetojnë të njëjtat emocione që kanë përjetuar në të kaluarën. Nga ana tjetër, ata që kanë një histori të mirë, nuk duhet ta lënë veten të zymtë edhe nëse në orët e ardhshme mund të ketë ndonjë pengesë.