Vijojnë replikat mes Presidentit të Republikës dhe Taulant Ballës, pasi ky i fundit lajmëroi fillimin për herë të dytë të procedurave për shkarkimin e Metës.

Me anë tënjë statusi në Facebook Balla i është kundërpërgjigjur dhe është shprehur : Likja e paska tharë që në mëngjes shishen e rakisë së dëllinjës! Tani vazhdo me kumbullën Like dhe në darkë kalo tek rrushi, se LSI-së s’ke ça i pi më! Elbasanin mos e kujto fare se dpo të duhet raki pishe pastaj!