Nuk ndalen gafat e Lulzim Bashës gjatë kësaj fushate zgjedhore. Ditën e sotme kreu demokrat zhvilloi takime me biznese në zonën e Qesarakës në kryeqytet. Teksa u ndal në një dyqan, Basha pyet një vajzë se si i duket lagjja.

Vajza ndonëse demokrate, i përgjigjet: “Super fare”. Ndonëse nuk e kuptoi atë që po thoshte, kreu demokrat e konfirmoi me gjithë gëzim: “Si gjithë Tirana, si gjithë Shqipëria”, duke vlerësuar në këtë mënyrë direkt punën e bërë në Tiranë nga Erion Veliaj dhe në qeveri nga Edi Rama.

Batutat: Basha: Si duket lagjja?

Vajza: Super fare

Basha: Si gjithë Tirana, si gjithë Shqipëria.