Dashi-Është më mirë të përballeni me një problem dashurie por vetëm pasdite. Në punë, ka ardhur koha të përfshiheni.

Demi-Një periudhë si kjo për dashurinë: është koha që marrëdhënia juaj të kthehet në rrugën e duhur. Në punë këto ditë do të jeni në gjendje të përballeni me gjërat dhe të jeni të suksesshëm.

Binjakët-Sot ju jeni paksa i mërzitur në mëngjes, por pasdite rikthehet dëshira për dashuri. Në punë, nëse ka probleme ekonomike, lajmet e mira mund të vijnë.

Gaforrja-Hëna është e favorshme, nëse ka pasur probleme mund t’i kapërceni ato. Në punë ka të ngjarë që të keni një dëshirë të madhe për të ndryshuar jetën tuaj, të bëni gjëra të reja: ndërkohë, sot filloni duke përfituar nga mëngjesi.

Luani-Nëse zemra juaj është vetëm, kalimi i Hënës do të sjellë disa përfitime. Në punë, njerëzit e pjekur do të duhet të kujdesen për pensionet ose likuidimet.

Virgjëresha-Merrni me kujdes marrëdhëniet e reja, do të duhet pak kohë para se ta lini të shkojë. Në punë, aktiviteti është i ngadaltë, mbase disa projekte duhet të braktisen.

Peshorja-Hëna nuk është tashmë kundër. Priten marrëdhënie interesante me Luanin dhe Ujorin. Në punë është gjithashtu një ditë e përshtatshme për projekte të reja.

Akrepi-Në këto ditë, besimi do të kthehet, edhe nëse periudha më intensive do të mbërrijë në qershor. Në punë, jo gjithçka është e qartë, unë rekomandoj kujdes me kolegët.

Shigjetari-Në çift ka gjëra që nuk shkojnë mirë, me Jupiterin e kundërta, dëshira për t’u ndarë mund të vijë në mendje gjithashtu. Në punë Jupiteri ndërthur disa vonesa.

Bricjapi-Hëna është akoma e kundërt por do të kthehet e favorshme pasdite. Në punë, jo gjithçka përshtatet së bashku, por ju jeni një person që arrini të bëni mrekulli.

Ujori-Ka një mosmarrëveshje të vogël në dashuri pasdite, madje të hënën dhe të martën përpiquni t’i mbani gjërat të qeta. Në punë, ka nga ata që duhet të reflektojnë.

Peshqit-Nëse keni përjetuar një ndarje tani mund të largoheni edhe nëse jeni të kujdesshëm! Është pak ditë e diskutueshme për punë, mos merrni vendime për të cilat mund të pendoheni.