E ardhmja e Cristiano Ronaldo-s tek Juventus nuk është akoma e sigurt. Nga Spanja kanë ardhur disa lajme në lidhje me interesimin e të paktën dy klubeve për portugezin.

Më saktësisht, sipas Marca-s, Manchester United dhe PSG duket se janë në pritje të lamtumirës së mundshme të CR7 nga bardhezinjtë në fund të sezonit.