Dashi Këtë të dielë, yjet ju ftojnë të jeni të kujdesshëm në dashuri, veçanërisht nëse keni pasur situata të paqarta. Sa i përket punës, duhet të përpiqeni t’i bëni gjërat një nga një dhe me qetësi.

Demi Sot mund të zgjidhni një konflikt që ka lindur kohët e fundit. Sa i përket punës: nëse doni të mbyllni një marrëveshje, kërkoni këshilla të mira dhe mos u nxitoni. Rrini i qetë.

Binjakët Yjet janë gjithashtu interesantë për takime të reja. Sa i përket punës, këshilla është të rikuperoni pak më shumë qetësi. Saturni mbështet projekte të reja. Shfrytëzojeni rastin.

Gaforrja Hëna në një aspekt të mirë do t’ju ndihmojë të kuptoni se çfarë duhet të bëni: me një person të Virgjëreshës dikush mund të lindë në marrëveshje. Sa i përket punës ekziston një projekt i rëndësishëm për t’u zbatuar.

Luani Nëse jeni në çift dhe në krizë tani mund të jetë më e lehtë të përballeni me njëri-tjetrin. Hëna do të jetë në shenjën tuaj, duke filluar nga 18 maji. Sa i përket punës, nuk ka nevojë të pranoni angazhime që duken të komplikuara.

Virgjëresha Duhet të bëni vend për marrëdhëniet më autentike. Këto ditë jo gjithçka po funksionon shkëlqyeshëm. Në punë, kërkesat tuaja nuk do të pranohet menjëherë. Për më shumë, do të fillojë një fazë e “mundjes me krah”.

Peshorja Hëna do të jetë kundër: pritet ndonjë ndërlikim në dashuri. Dikush do të dëshirojë të jetë në një vend krejt tjetër… Për sa i përket punës, është një moment pozitiv: mund të filloni të rindërtoni veten në disa projekte.

Akrepi Hëna e favorshme do t’ju ndihmojë të flisni për dashurinë, madje edhe për probleme serioze që tani mund të zgjidhen në mënyrën më të mirë të mundshme. Në punë Jupiteri dhe Saturni tani janë kundër: është më mirë të mos lini asgjë për gjëra të pasigurta.

Shigjetari Nëse ata që janë në çift kanë pasur probleme të rënda nga disa keqkuptime, mund të jeni në gjendje të zgjidhni ato. Yjet inkurajojnë dialogun. Sa i përket punës, keni shumë angazhime dhe shumë gjëra për të bërë: një krijimtari e shkëlqyeshme është rikthyer.

Bricjapi Hëna do të jetë përballë, nëse keni provuar një krizë është më mirë të jeni të kujdesshëm. Sa i përket punës, kjo varet nga ajo që do të bëni: është rreptësisht e nevojshme për të shmangur polemikat e tjera të panevojshme.

Ujori Do të duhet të jeni në gjendje të bëni plane me një person këto ditë, gjithmonë në funksion të së ardhmes. Sa për punën, nëse e keni një ide të mirë, provojeni.

Peshqit Në dashuri duket se keni nevojë për diçka më shumë, disa konfirmime. Sa i përket punës, deri në fund të muajit dikush do të ketë mundësinë të bëjë zgjedhje që do të çojnë në rezultate të rëndësishme.