Inter është shumë afër titullit në Serinë A. Zikaltrit kanë mundur 2-0 Crotone-n pasditen e së shtunës falë golave të Eriksen dhe Hakimi.

Në rast se Sassuolo-Atalanta do të mbyllet barazim ose me një humbje të bergamaskëve për të siguruar matematikisht titullin. Gjithsesi, festa e zikaltërve ka filluar që mbrëmjen e djeshme, siç e tregon videoja e festës së çmendur të zhvilluar në dhomat e zhveshjes nga skuadra e Conte-s pas fitores ndaj Crotone-s.