Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja dhe fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë person.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 1 694 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 9 qytetarë ndërsa kanë fituar betejën me Covid 14 pacientë.

Ndërkohë deri më tani numri i të shëruarve ka shkuar në 105 200 persona ndërsa vijojnë të jenë të infektuar me Covid 179 qytetarë.