17.06.2024 02:56
Home Prishtinë

Prishtinë

Presidentja Vjosa Osmani në Samitin e Paqes, Kosova mbështet Ukrainën: Të mos vlerësohet agresori

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur një fjalim përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë liderë nga mbi...

E vërteta e fotografisë mes Adem Jasharit e Ibrahim Rugovës në Rinas

Një fotografi e rrallë e vitit 1991, ku shfaqet ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, dhe komandanti i UÇK-së, Adem Jashari, në aeroportin e...

Shqipëri-Kosovë, shërbime të përbashkëta të policimit rrugor gjatë sezonit turistik

Policia e Shtetit dhe ajo e Kosovës do të organizojnë shërbime të përbashkëta të policimit rrugor në vendin tonë gjatë periudhës qershor-shtator 2024. Shërbimet e...

KFOR: Nuk negociuam për tërheqjen e aresorëve serbë në Banjskë në sulmin e 24...

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR ka hedhur poshtë raportin e publikuar nga Grupi Ndërkombëtar i Krizave, “Kosova e Veriut: Pohimi i sovranitetit mes...

Prindërit e Hashim Thaçit në Hagë për ta vizituar djalin e tyre

Prindërit e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi kanë shkuar në Hagë, për ta vizituar djalin e tyre, i cili po mbahet në qendrën e...

Bojkoti i zgjedhjeve në 4 komunat në veri të Kosovës, Osmani: Ndodhi për shkak...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar për referendumin në komunat veriore. Përmes një postimi në Facebook, Osmani shkruan se Kosova i dha qytetarëve...

Serbët në veri të Kosovës bojkotojnë referendumin për largimin e kryetarëve shqiptarë të komunave

Të dielën në veriun e Kosovës po mbahen votimet për largimin nga detyra të kryetarëve shqiptarë në katër komunat e banuara me shumicë serbe,...

Osmani: Kosova i bashkohet aleatëve për të dënuar sulmin e Iranit kundër Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka dënuar sulmin e Iranit me dronë e raketa ndaj Izraelit. Përmes një postimi në rrjetin social “X”, Osmani shprehet...

Kurti: S’pres që SHBA-të ta shohin Serbinë me sytë e mi, por as mos...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk pret që Shtetet e Bashkuara të Amerikës ta shohin Serbinë siç ai e sheh, mirëpo...

LAJMI I MIRË/ Miratohet raporti i për Kosovën për tu anëtarësuar në Këshillin e...

Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Këshillit të Evropës ka miratuar raportin e raportueses për Kosovën, Dora Bakoyannis, ku rekomandohet që shteti ka përmbushur...