30.11.2023 03:07
Home Prishtinë

Prishtinë

“Lajm i tmerrshëm”- 33-vjeçarja u qëllua për vdekje në automjet, Behgjet Pacolli reagon pas...

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas vrasjes së bashkëshortes së ish-këshilltarit të tij, Naim Murseli. Behgjet Pacolli, në një postim...

33-vjeçarja u vra në sy të burrit dhe fëmijëve të mitur në makinë, policia...

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me grabitjen e armatosur ku mbeti e vrarë Liridona Murseli. Në raportin 24 orësh të policisë...

“Kosova në NATO”, Osmani: Hap i domosdoshëm për paqe e siguri në rajon

Presidentja Vjosa Osmani priti sot në takim emisarin special britanik për Ballkanin Perëndimor, Lordin Stuart Peach, me të cilin ka diskutuar për zhvillimet e...

Kosova vishet kuqezi, festime në Prishtinë për 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Kosova feston sot krah për krah me Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë së shtetit shqiptar. Prishtina por edhe qytete të tjera janë veshur me ngjyrat...

“Na përfaqëson denjësisht në mbarë botën”- Rita Ora nderohet me “Çelësin e Qytetit” në...

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është nderuar me “Çelësin e Qytetit” në Prishtinë. Artistja, e cila ndodhet në Prishtinë me bashkëshortin e saj Taika...

Dëbora krijon probleme edhe në Kosovë, vështirësi qarkullimi në aksin Prishtinë-Pejë, trafik i rënduar

Reshjet e borës kanë zbardhur rrugët e Kosovës mëngjesin e së shtunës. Bora e parë në viset e rrafshëta ka nisur në orët e...

Dëbora mbulon Kosovën

Bora ka mbuluar një pjesë të madhe të territorit të Kosovës gjatë natës, ndërsa temperaturat kanë rënë ndjeshëm. Policia e Kosovës iu ka bërë thirrje...

Me 333 vota unanime nga delegatët, zgjidhet kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës

Lumir Abdixhiku është rizgjedhur sërish në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës. 333 delegatët e pranishëm votuan në mënyrë unanime që Abdixhiku të drejtoi...

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak: Marrëveshjet duhet të zbatohet paralelsisht nga dy palët

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, duke bërë një përmbledhje të aktivitetit të tij si ndërmjetësues. Në një shkrim të publikuar...

Në Serbi kapërcehen mësimet e historisë për luftërat e viteve ‘90, thuajse nuk përmenden

Mësime të historisë që “kryesisht kapërcehen” dhe “mezi përmenden”. Kështu i përshkruajnë të rinjtë nga Serbia njohuritë e marra në shkolla për luftërat e...