Të gjesh njeriun e duhur mesa duket varet edhe nga horoskopi. Disa shenja, ca prej personalitetit e ca prej fatit të paracaktuar, kanë tendencën të mos zgjedhin njeriun e duhur.

Dashuria mund t’ju ??detyrojë të bëni budallallëqe. Kur e doni dikë, në të vërtetë nuk i vini re të metat ose papërsosmëritë e tij dhe prireni t’i adhuroni dhe t’i admironi. Ju gjithashtu nuk e vini re faktin se ata mund të mos jenë aty për ju kur ju i doni dhe mund të përfundoni zemërthyer. Ka shumë shenja paralajmëruese që në fillim të marrëdhënies tuaj, por keni tendencën t’i injoroni.

Dashi-Njerëzit e lindur në Dash dëshirojnë të jenë në majë, qoftë në aspektin profesional ashtu edhe në atë personal. Ata mund të dalin me dikë thjesht se ka popullaritet. Kështu, ata mund të qëndrojnë me dikë thjesht bazuar në nivelin e tyre të popullaritetit dhe jo në personalitetin e tyre.

Binjakët-Binjakët kanë nevojën që vazhdimisht të rrethohen nga njerëz. Ata nuk e pëlqejnë idenë për të qenë vetëm. Kështu, për të luftuar vetminë e tyre, ata ndonjëherë lidhen me dikë. Bien në dashuri me këdo që hasin dhe fillojnë të takohen me ta vetëm që të mos ndihen vetëm.

Gaforrja-Meqenëse janë emocionalë, ata priren të bien në dashuri me dikë që u jep atyre gjeste të vogla. Ata lidhen shumë dhe përfundojnë zemërthyen kur pala tjetër ose ka luajtur me ndjenjat, ose bezdiset nga afeksioni i madh i Gaforres.

Shigjetari-Shigjetarët duan dikë që do t’u japë hapësirën e tyre personale dhe që do t’i lejojë të jenë ai që janë. Ata duan dikë që nuk do t’i mbytë dhe gjithashtu dikë që është sfidë. Kështu, ata priren të ndjejnë për njerëzit që luajnë shumë për njerëzit që luajnë rolin e interesantit.