Qershori do të jetë një ndër muajt e parë që do të shënojë rimëkëmbjen për të gjithë të lindurit në këtë shenjë, sidomos pas datës 13. Venusi në astrologji nuk përfaqëson vetëm dashurinë, por edhe marrëdhëniet profesionale. Një ndryshim krejt i papritur në karrierën tuaj. Do të përfundoni një projekt të nisur prej kohësh. Keni mbështetjen e Venusit, por Saturni do të hapë disa probleme këtë muaj, sidomos brenda familjes. Trashëgimitë e familjes përbëjnë gjithmonë një pengesë mes ju dhe familjarëve tuaj. Duhet të tregoheni praktikë dhe t’i thoni gjërat hapur. Shikoni me kujdes çfarë ndodh rreth jush në punë, veçanërisht në datën 18. Mbani në kontroll investimet e huaja. Ka diçka që s’shkon në marrëdhëniet sentimentale dhe këto probleme kanë nisur në fund të majit. Zemra vështirë se shërohet. Nëse kërkoni një person që vështirë se joshet, këtë periudhë vështirë se do të arrini gjë. Marsi, në fakt, do të hyjë në shenjën e Luanit, një ndryshim i rëndësishëm i energjisë, i cili do të ndikojë pozitivisht në mirëqenien tuaj psikofizike. Të mbështetur nga energjia e zjarrit, ju përsëri do të ndiheni të përqendruar, luftarakë, të etur për të shijuar më të mirën e jetës . Disa pasiguri që ju sulmuan muajin e kaluar do të shkrihen si bora në diell. Me Marsin në krah, do të ndiheni përsëri zot i vetvetes dhe do të shkoni drejt në rrugën tuaj pa shumë kushtëzim.

Tranziti është pozitiv për beqarët që mund të bëjnë takime të reja dhe të jetojnë pasione të reja. Për shkak të Venusit dhe Plutonit (23-24 qershor) dhe midis Marsit dhe Saturnit (30 qershor), megjithatë, do t’ju duhet të mbani larg format e xhelozisë, posesivitetit, manipulimit që mund të krijojnë probleme në marrëdhënie. Përfitoni nga forca e madhe e Marsit për të shprehur krijimtarinë tuaj, për të pushtuar, për të lënë hapësirë ​​për improvizim. Jeni të vetmuar, prandaj është mirë që të dilni me shumë njerëz, sepse dashuria mund të lindë aty ku s’e prisni. Këshillë. Bëni shumë kujdes gjatë këtij muaij, sepse prej kohësh po stërmundoheni të arrini diçka të pamundur. Keni pranuar një detyrë të rëndësishme që nxit fantazinë tuaj, por që ju lodh shumë fizikisht. Nëse lind nevoja, në fund të muajit ju sugjerojmë të bëni një kontroll mjekësor. Tri ditët e fundit të qershorit do të jenë kaotike për ju.

DEMI HOROSKOPI QERSHOR 2021

Qershori është i ndarë në dy pjesë, pjesa e parë e muajit flet për energji më të lehta për shenjën tuaj, e dyta është pak më e lodhshme. Le të fillojmë me aspektet e lehta: Venusi , ylli juaj udhëzues, hyn në shenjën e Gaforres, një tranzit që rezulton të jetë pozitiv për afeksionet dhe për marrëdhëniet në përgjithësi. Planeti, për një pjesë të mirë të muajit, do të nxjerrë në pah hijeshinë tuaj, sensualitetin tuaj, aftësitë tuaja të kujdesit.

Jo vetëm Venusi, por edhe Marsi deri në datën 10 qershor do të jenë në një aspekt të mirë për Diellin tuaj, duke garantuar një formë të shkëlqyer fizike dhe emocionale . Këto janë ditë pozitive që mund të jenë të dobishme për të gjithë ata që duan të kthehen në lojë me ndjenja dhe për çiftet që duan të planifikojnë diçka të rëndësishme për të ardhmen. Me Venusin tranzit, ju gjithashtu mund të dëshironi të shoqëroheni më shumë, të dilni më shumë, të hapeni më shumë për të tjerët. Jepuni kënaqësi kësaj shoqërie, veçanërisht nëse kohët e fundit keni ndjerë pak lodhje emocionale ose nëse jeni ndjerë më të shkurajuar. Mundohuni të ushqeheni me gjëra që ju bëjnë të ndiheni mirë, në pritje të një pjese të dytë pak më të komplikuar të qershorit. Dita 11, Marsi, hyn në shenjën e Luanit, duke filluar një aspekt katror në Diellin tuaj. Ky tranzit tregon mesatarisht, një tendencë për polemikë, nervozizëm dhe një farë padurimi. Sigurisht, nuk është e thënë që të gjithë të lindurit në Dem do jenë të zemëruar ose nervozë, por padyshim që do të ketë një tundim të fortë për të reaguar në një mënyrë energjike (por jo gjithmonë të dobishme) ndaj provokimeve.

Energjia e Luanit, në fakt, mund t’ju bëjë shumë egoist dhe të ngurtë, duke ju bërë të përqendroheni tek vetja dhe pak tek tjetri. Fakti që planeti i kuq marsi, për më tepër, përplaset me Uranin dhe Saturnin, i komplikon disi gjërat. Për këtë arsye, për ata që po luftojnë me probleme familjare ose të lidhura me shtëpinë, rekomandohet të mbajnë një farë qetësie: me Marsin në kuadraturë ekziston rreziku i tejkalimit të toneve dhe ekzagjerimit të disa diskutimeve. Për shumë Demë, mund të ketë gjithashtu marrëdhënie biznesi ose zgjedhje karriere të një rëndësie të caktuar në pamjet e tyre. Planetët do të nxjerrin në pah,, realizueshmërinë ose ndryshe të disa iniciativave, dhe në të njëjtën kohë cilat janë situatat në të cilat ende ia vlen të investosh kohë dhe energji, dhe të tjerat që janë në ekuilibër janë bërë humbje kohe.
Nëse vazhdoni të gjeni pengesa për iniciativat tuaja, filloni të pyesni veten nëse nuk ka rrugë alternative, njerëz të tjerë që mund t’i mbështesin ato. Cilado qoftë situata juaj aktuale, ajo që ju fton qielli këtë vit është të vlerësoni me kujdes atë që mund t’ju japin situata të caktuara (gjithashtu për sa i përket qetësisë dhe mirëqenies personale), dhe të mos ndaleni në siguritë e vjetra. Atë që rrezikoni të humbni. Sidomos ato siguri që, në ekuilibër, nuk janë më të kënaqshme, përndryshe ju as nuk do t’i vini në dyshim ato.

Me Uranin në Diell është absolutisht e ndaluar të qëndrosh akoma në zonën e rehatisë, planeti promovon ndryshimin dhe ripërtëritjen , dhe kjo do të thotë se ajo që fillon të të kufizojë ose të japë ndjesinë e kthimit, është e destinuar të transformohet, ose në disa çështjet për tu mbyllur. Sidoqoftë, për shkak të qiellit ambivalent të kësaj periudhe, do të ishte më mirë të lëvizim me pak vrojtim, me vetëdijen, megjithatë, që disa situata duhet të modifikohen dhe transformohen. Dita e 21 e Jupiterit fillon lëvizjen retrograde dhe kjo do të thotë që disa mundësi ose lajme që u shfaqën rreth mesit të majit mund të ndryshonin formën. Duke marrë parasysh që Mërkuri është gjithashtu në një pozicion retrograd deri në ditën 22, është e mundur që ju të mund të rivlerësoni disa vendime dhe të ndryshoni mendje. Eklipsi i ditës 10 do t’ju ndihmojë të merrni kontakt me botën e brendshme për të kuptuar se ka ardhur koha të kënaqeni me rrjedhën e ngjarjeve, për të lënë gjërat të ndodhin. Një udhëtim i mundshëm midis 9 dhe 10 qershorit.

BINJAKËT HOROSKOPI QERSHOR 2021

Të drejtuar nga Mërkuri ju ndikoheni fuqishëm nga frymëzimet e tij, tekat e tij, gjenialiteti, mendimet e tij të dyta. Dhe shpesh ndodh që kur planeti “ngadalësohet”, ju bëheni pak më reflektues, më pak komunikues dhe në shumë raste, varësisht nga cila shenjë është planeti, edhe më emocionues. Retrogradi i merkurit ndodh në shenjën tuaj që tregon se komunikimi në marrëdhëniet tuaja nuk mund të jetë aq efektiv. Në disa raste mund të shtrembërohet nga lëshimet ose keqinterpretimet e fakteve dhe rrethanave. Mungesa e qartësisë do të jetë një nga problemet me të cilat do të duhet të përballeni. Për të shmangur bezdisjet dhe ndërlikimet, përpiquni të jeni sa më të qartë me bashkëbiseduesit tuaj dhe prisni të njëjtën gjë. Në punë është thelbësore të rishikohen aspektet ekonomike të një marrëveshjeje, veçanërisht me njerëz që nuk i njihni mirë. Kjo këshillë vlen edhe për ata miq me të cilët keni marrëdhënie të vazhdueshme biznesi. Sidoqoftë që ta vendosni, qartësia duhet të jetë diçka që nuk duhet të mungojë kurrë në marrëdhëniet tuaja, emocionale dhe profesionale, sepse do t’ju lejojë të mos gaboni dhe të mos zhgënjeheni.

Mbani në mend se derisa Mërkuri të rifillojë lëvizjen e tij të drejtpërdrejtë, ju mund të ndiheni emocionalisht më të prekshëm dhe të etur për të fituar zemrën e dikujt. Do të jetë shkëmbimi emocional që mbizotëron në marrëdhëniet tuaja ndaj shkëmbimit intelektual, dhe kjo me siguri do të ketë një efekt pozitiv në marrëdhënien tuaj dhe do ta ngrejë atë në nivel tjetër. Për shumë Binjakë, qielli i qershorit shënon një moment të rëndësishëm reflektimi në lidhje me situatën e marrëdhënieve dhe pritjet e tyre në një periudhë afatmesme dhe afatgjatë. Çfarë prisni nga marrëdhënia juaj dhe partneri? Cilat janë qëllimet e përbashkëta dhe cilat ndryshojnë nga partneri juaj? Ju ndodh shpesh të bini në dashuri me dikë, për shkak të mënyrës se si flet, si sillet dhe sa hapësirë ju jep. Megjithatë, ka ardhur momenti të pyesni veten nëse ia keni vënë syrin personit të duhur që t’u jepni fund njëherë e mirë dyshimeve tuaja. Marsi ju favorizon shumë, Venusi shton pasionin në lidhjen tuaj. Sigurisht që nëse rrini mbyllur në shtëpi dhe prisni më kot, gaboni. Kërkojeni vetë dashurinë, qoftë edhe në rrjetet sociale. Qershori sjell shumë lajme të mira në jetën familjare. Përfitoni, sepse yjet janë të shkëlqyer. Është momenti i duhur të vazhdoni me kurat estetike apo edhe të regjistroheni në palestër. Është paksa vonë, por s’ka problem. Në datat 6 dhe 26 bëni mirë të tregoheni shumë vigjilentë.

GAFORRJA HOROSKOPI QERSHOR 2021

I bukur ky muaj qershor, i cili hapet me ardhjen e Venusit në shenjën tuaj. Një tranzit që do të ketë një ndikim pozitiv në marrëdhëniet dhe relacioneve tuaja. Njohjet e reja, hijeshia e shtuar personale dhe në disa raste lindja e një dashurie të re janë premtimet e Venusit. Vetëm kini kujdes që të mos jeni shumë pretendues, t’i shikoni gjërat vetëm nga këndvështrimi juaj. Përplasja e Marsit me Plutonin, në javën e parë të qershorit, mund të tregojë konflikte me partnerin, tensione të një natyre seksuale dhe energjike. Sigurisht nuk është një tranzicion i lehtë për ju që, edhe nëse në sipërfaqe mund të tregoni një karakter të fortë, në të vërtetë jeni të ndjeshëm, emocional, të prekshëm. Ky tranzit do të përfshijë mbi të gjitha ata që kanë lindur në dekadën e tretë , të cilët do të duhet të merren me ato procese të pavetëdijshme që janë të lidhura fort me të kaluarën. Edhe pse tranziti është pak i vështirë, ai përfaqëson një mundësi që ju të bëheni të vetëdijshëm për frikën tuaj, në mënyrë që të mos ndikoheni më prej sai. Tani për tani ju keni mundësinë të njihni veten më mirë dhe gjithashtu të zbuloni ato aspekte të natyrës tuaj për të cilat nuk keni qenë plotësisht të vetëdijshëm ose që nuk keni dashur t’i adresoni. Besojeni, pra, guximit që Marsi ju mbush dhe do të shihni se nëse dëshironi, ju mund të braktisni modelet e vjetra të së kaluarës dhe të rinovoni thellësisht lidhjet tuaja më të ngushta. Eklipsi diellor i 10 qershorit mund t’ju ndihmojë të bëheni të vetëdijshëm për atë që po ndodh brenda jush, përmes një ëndrre ose një ngjarjeje që do t’ju ndihmojë të kuptoni se si edhe ju kontribuoni për të shkaktuar disa probleme në marrëdhëniet tuaja.

Në këtë kuptim, qershori për ju mund të konsiderohet një muaj “dicka”. Prandaj, asnjëherë si tani nuk është thelbësore që të dëgjoni zemrën dhe shpirtin tuaj për të pranuar në një mënyrë “të arsyeshme” sugjerimet e Neptunit, i cili në këtë moment është në rregull për Diellin tuaj, megjithatë, janë ato të lindura në qershor, të cilat falë trinës së Jupiterit në Peshqit, në këtë moment, që më në fund po kalojnë një kohë më të qetë. Për shumë Gaforre, disa situata emocionale dhe profesionale po pësojnë përmirësime, edhe nëse për një pikë kthese të vërtetë do të duhet të presim fillimin e vitit të ardhshëm. Aspekti ekonomik, përveç disa përjashtimeve, ende paraqet disa ulje dhe ngritje, por vetëm për ata që kanë biznesin e tyre dhe u duhet të merren me shpenzime shtesë, borxhe të akumuluara ose forma të reja investimesh.

Dhe nëse vendosim një farë lodhje mendore dhe mungesë përqendrimi, rezultat i Merkurit retrograd, është e mundur që në këtë periudhë të mos jesh shumë i vëmendshëm, pak i paqartë, në lidhje me çështjet praktike. Tani kemi mbërritur në periudhën e verës: ka një dëshirë për detin, për muzikën, për ëndrrat, për pushimin, për ngadalësinë dhe jo për ritmet shumë të shpejta që, objektivisht, në këtë moment mund t’i menaxhonit me vështirësi. Por ka edhe një dëshirë për ndryshim, një ndryshim që duket se vjen me vështirësi për shkak të kuadratit të Saturnit me Uranin. Por Saturni është retrograd tani, dhe është e pashmangshme që presioni për të ndryshuar ushtruar nga Urani do të jetë shumë më i fortë se freni i ushtruar nga Saturni. Prandaj, ndryshime dhe revolucione të rëndësishme për të gjithë, për sa kohë që zgjidhni me zgjuarsi.