DASHI – Nëse jeni të interesuar për një person që i përket shenjës së dashit, atëherë duhet të silleni me të sa më spontanisht. Dashi nuk i duron situatat.

DEMI – Demi pëlqen surprizat dhe kjo është e vetmja gjë që duhet të dini për këtë shenjë.

BINJAKËT –Binjakët tërhiqen nga persona që janë ndryshe nga ata. Kështu që, mos u përpiqni të tregoni se cilat janë elementët tuaj të përbashkët.

GAFORRJA – Gaforrja dëshiron të shohë të gjitha gabimet e tua që në fillim, sepse vetëm atëherë mund të të besojë vërtet.

LUANI – Nëse doni që një luan të interesohet për ju, atëherë tregoni atij për qëllimet tuaja dhe sigurohuni që ato të jenë të mëdha.

VIRGJËRESHA – Flisni bukur dhe saktë. Mos bëni gabime drejtshkrimore kur shkruani. Kaq mjafton për të bërë për vete një virgjëreshë. Pra sekreti janë detajet.

PESHORJA – Peshoret duan surpriza dhe shumë dhurata.

AKREPI –Nëse doni që një akrep të tregojë interes për ju, atëherë duhet të tregoni besim të plotë te ai apo ajo.

SHIGJETARI – Shigjetari çmendet pas aventurave dhe kështu një udhëtim në natyrë do ta bindë atë se ai duhet t’ju japë pak më shumë rëndësi.

BRICJAPI – Për të fituar zemrën e një bricjapi duhet të tregoheni pak indiferent, por mos e teproni!

UJORI – Jini të sinqertë, të vërtetë dhe të ndershëm dhe patjetër që do të fitoni.

PESHQIT – Jini të sigurt në vetvete. Kaq mjafton për peshqit.