TURIN, ITALY - JULY 19: Juventus coach Massimiliano Allegri during a training session at JTC on July 19, 2021 in Turin, Italy. (Photo by Daniele Badolato - Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Nicolò Fagioli, Gianluca Frabotta dhe Alessandro Di Pardo u përjashtuan për arsye disiplinore nga ndeshja miqësore midis Juventus dhe Cesena, dalja e parë zyrtare e Bianconereve të Allegri që filloi në orën 6 pas dite.

Futbollsitët në fjalë, në fakt, janë dënuar për shkak se kanë thyer disiplinën dhe kanë shkuar me vonesë në stërvitjen e fundit. Allegri e ka nisur kështu me një dorë të hekurt aventurën e tij bardhezi.