Ministrja e Shëndëtësisë, Ogerta Manastirliu thotë se qytetarët nuk duhet të neglizojnë vaksinimin anticovid teksa shifrat e COVID-19 vijojnë të rriten.

Teksa sot u shënuan mbi 1 mijë raste me COVID-19 vetëm brenda 24 orëve, Manastirliu shton se janë mbi 10 mijë raste aktive. Për Manastirliun, situata kërkon përgjegjësi për mbrojtjen e shëndetit të vetes dhe të tjerëve.

Postimi i Manastirliu: ? Rritja e rasteve të infektimeve ditore, shtrimeve në spital dhe kalimi i mbi 10 mijë rasteve aktive me #Covid19, kërkon nga secili prej nesh përgjegjësi për mbrojtjen e shëndetit për veten dhe të tjerët. ‼️Mos e neglizho vaksinimin anticovid. #VaksinatShpëtojnëJetë