Ju nuk e dini nëse ndjenjat tuaja janë reciproke, sepse nuk mund të hyni në mendjen e tjetrit. E arsyeshme. Sidoqoftë, ka “shenja” specifike ose çfarëdo që dëshironi të thoni, për secilën shenjë që tregon se ai ka rënë në dashuri me ju për mirë.

Si ta dini nëse ai tashmë ka rënë në dashuri me ju, sipas shenjës së tij të Horoskopit:

Dashi (21 mars – 20 prill)-Ai anulon planet e tij në mënyrë që të jetë me ju.

Demi (21 prill – 20 maj)-Kërkon të jetë me ju kudo.

Binjakët (21 maj – 21 qershor)-Ju komunikoni vetëm me një vështrim.

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)-Ajo gatuan dhe kujdeset për ju si nënat.

Luani (23 korrik – 23 gusht)-Ai bën fotografi me ju dhe ja tregon universit.

Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator)-Ajo mban mend detajin më të vogël në lidhje me dëshirat tuaja dhe e zbaton atë.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)-Përdor “ne” në vend të “unë”.

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor)-Ai rrëfen mendimet e tij.

Shigjetari (23 nëntor – 21 dhjetor)-Ai ju merr me vete në aventurat e tij.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)-Ai bën plane për të ardhmen me ju.

Ujori (20 janar – 19 shkurt)-Ai mëson edhe hobin tuaj më të çuditshëm për të kaluar kohë së bashku.

Peshqit (20 shkurt – 20 mars)-Ju ndihmon të realizoni fantazinë tuaj më të çmendur.