Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim ka takuar kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikollën. Diplomatja amerikane ndodhet në Kryesinë e Kuvendit.

Ky takim mes Kim dhe Nikollës vjen pas seancës maratonë, e cila nis dje në orën 10:00 dhe përfundoi mëngjesin e sotëm, ku edhe u votua qeveria e re “Rama 3”. Gjithashtu, ky është takimi i parë i ambasadores me kryetaren e re të Kuvendit, pasi parlamenti i ri ka nisur punimet.