Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka zhvilluar sot një vizitë në SPAK. Ende nuk dihet kë ka takuar dhe se për çfarë është diskutuar.

Kjo lëvizje e Kim, vjen një ditë pas presidenti Ilir Meta i kërkoi prokurorisë të nisë verifikimet për ministrat e rinj të kabinetit të qeverisë “Rama 3”.