DASHI
Ju mund të dëshironi të zgjidhni një detyrë të vështirë, por shumë shpejt kur ta mendoni më shumë do të kuptoni se nuk ishte një ide e mirë. Ju madje mund të ndiheni të bezdisur me veten tuaj sepse keni dashur kaq shumë kohë për ta realizuar.

DEMI
Po mendoni të bëni më shumë për të ndihmuar mjedisin dhe do të përfitoni nga kalimi i kohës në natyrë. Vetëm koha ju jep një shans për të dëgjuar zërin tuaj të brendshëm dhe për të zhvilluar intuitën tuaj. Instinkti do t’ju çojë në drejtimin e duhur.

BINJAKET
Nëse ndiqni idetë e një shoku, do të ndiheni sikur keni humbur një ditë të tërë. Disa njerëz nuk mund t’i marrin seriozisht përgjegjësitë e tyre. Ju nuk dëshironi të etiketoheni në të njëjtën mënyrë si ata.

GAFORRJA
Do keni shumë debate në familje për çështjet financiare. Do të dëgjoni gjithçka që të tjerët kanë për të thënë, pastaj kërkoni kohë për t`u menduar. Pas kësaj, mund të gjeni një zgjidhje që do t’i kënaqë të gjithë. Së shpejti do të keni të gjitha shanset për të buzëqeshur.

LUANI
Ju jeni këshilltari më i mirë i vetes. Largohuni nga njerëzit dhe situatat që e dini se ndikojnë për keq tek ju. Shmangni aktivitetet që ju lodhin. Edini se çfarë është e përshtatshme për ju dhe dëgjoni zërin tuaj. Mbani miqësi me njerëz që janë të mirë dhe të sjellshëm.

VIRGJERESHA
Daljet shoqërore do t’ju sjellin shumë kënaqësi. Gjeni mënyrat e duhura për t’i përdorur talentet tuaja sa më mirë. Nëse jeni beqare dhe po kërkoni dashurinë, fshihni çdo ndjenjë nervozizmi dhe pasigurie që keni. Duhet të përvetësoni një qasje më të guximshme se zakonisht.

PESHORJA
Jetojeni jetën tuaj për veten në vend që të përpiqeni të plotësoni ëndrrat e dikujt tjetër. Po kaloni aq shumë kohë duke ndihmuar të tjerët të arrijnë qëllimet e tyre, saqë nuk po mendoni për gjërat tuaja. Tani është një kohë e mirë për të rregulluar fokusin që keni. Kujtojini vetes shpresat dhe dëshirat tuaja, duhet të ecni në rrugën që ju pëlqen të ndiqni.

AKREPI
Mendoni dy herë para se të pranoni t’i bëni një favor një fqinji. Ju nuk mund ta kuptoni se sa kohë do të zgjasë kjo. Vëzhgoni se çfarë po ndodh rreth jush, hulumtoni opsionet dhe mendoni se si t’i shfrytëzoni më mirë talentet tuaja. Kohët e fundit nuk keni parë shumë përpara. Është koha të filloni të planifikoni lumturinë tuaj.

SHIGJETARI
Keni shumë gjëra për të bërë. Disa punë i keni shtyrë për aq kohë sa keni mundur, tani nuk mund të shpëtoni më prej tyre. Askush tjetër nuk do ta bëjë këtë përveç jush. Sa më shpejt që të merreni me to, aq më mirë do të jetë.

BRICJAPI
Do të jetë mirë të kaloni kohë me njerëzit që janë të kënaqur dhe shijojni një bisedë relaksuese së bashku. Shtëpia juaj është vendi që dëshironi të kaloni më shumë kohë. Nëse doni të vazhdoni me një projekt të përmirësimit të shtëpisë duhet që ta vini sa më shpejt në zbatim.

UJORI
Do të dini se çfarë t’i thoni dikujt në mënyrë që ta ndihmoni dhe t’i jepni sigurinë që po kërkon aktualisht. Nëse një mik ju beson dhe ju kërkon ndihmë, ju mund të shikoni opsione të ndryshme që ta mbështesni.

PESHQIT
Ende po mendoni për të kaluarën, por nuk ka asgjë për të përfituar nga ajo. Duhet të filloni të shikoni përpara. Ka gjëra që mund t’i bënit ndryshe, por nuk ka vend për faj ose keqardhje. Në vend që të pyesni veten se çfarë do të ndodhte nëse do të vepronit ndryshe, filloni të shikoni se çfarë mund të bëni për të krijuar një të ardhme më të mirë.