Këtë javë planeti Venus në shenjën e Shigjetarit do t’u japë Binjakëve një kohë të vështirë, dhe jo vetëm për këtë shenjë horoskopi. Zbuloni se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

Dashi: Venusi kujdeset për të!

Në këtë kohë ju e gjeni veten duke luftuar për gjithçka. Kundërshtimi i Marsit dhe Mërkurit ju lodh dhe e bën çdo pyetje më të komplikuar nga sa pritej, veçanërisht në vendin e punës. Për fat të mirë, që nga java e kaluar mund të mbështeteni në një Venus të bukur , gati për t’ju ngushëlluar me afërsinë e një personi të veçantë . Kujdes ditët e këqija: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Demi: rimëkëmbja e energjisë …

Do të jetë një javë mjaft e qetë , në të cilën do të jeni në gjendje të rikuperoni pak energji. Fatkeqësisht, do të duhet të presni deri në fund të vitit për surprizat e mira – dhe kjo është veçanërisht e vërtetë për vendin e punës, i cili ndikohet nga kundështimi i Jupiterit. Ndërkohë, gjithçka përqendrohet në ditët me fat, ato të së martës, të mërkurës dhe të dielës. Nga ana tjetër, e enjtja dhe e premtja janë pak nervoze: kini kujdes të mos shkarkoni të gjithë tensionin mbi partnerin tuaj …

Binjakët: probleme me zemrën …

Java juaj fillon me një hënë të keqe në kundërshtim , e cila do ta bëjë të hënën veçanërisht të rëndë. Venusi në kundërshtim , nga ana tjetër, do të sjellë pakënaqësi në jetën tuaj të dashurisë dhe disa prej jush mund të vënë në dyshim historinë e tyre të dashurisë.

Gaforrja: javë nervoze …

Kjo javë do të jetë një javë nervoze për shenjën tuaj dhe ju duhet të luftoni me kundërshtimin e Hënës ditën e martë dhe të mërkurë. Do të ketë pakënaqësi dhe diskutime, veçanërisht në fushën e ndjenjave. Për më tepër, Marsi i pafavorshëm do të vazhdojë t’ju bëjë të ndiheni pak poshtë edhe në nivelin fizik .

Luani: javë super me fat!

Ju pret një javë super fat , në të cilën mund të mbështeteni në favorin e planetëve Mars, Venus dhe Mërkur, të gatshëm për t’ju bërë shumë surpriza të bukura në çdo fushë të jetës tuaj, nga sentimentale në profesionale. Pjesa e parë e javës, në veçanti, do të jetë plot energji. Midis të enjtes dhe të premtes, megjithatë, mund të ndikoheni nga Hëna në kundërshtim, gjë që do të krijojë njëfarë tensioni në familje.

Virgjëresha: Venusi në opozitë

Virgjëresha e dashur, planeti Venus kohët e fundit ka marrë një pozicion të pafavorshëm në shenjën tuaj dhe ka të ngjarë të shkaktojë një krizë të vogël në jetën tuaj në çift. Ju gjithmonë mund të jeni shumë racionalë në zgjedhjet tuaja, madje edhe në ato sentimentale, por këtë herë mund të ndiheni të pushtuar nga një forcë më e madhe se ju, e cila do t’ju ​​bëjë të veproni në mënyrë impulsiv. Kujdes nga Hëna në opozitë në fundjavë.

Peshorja: qielli ju buzëqesh!

Planetët vazhdojnë t’ju favorizojnë edhe këtë javë! Mërkuri në bashkim ju sjell fat në vendin e punës, duke ju ndihmuar të bëni një hap drejt realizimit të një projekti që është afër zemrës tuaj. Venusi në një pozitë të favorshme , nga ana e saj, mbështet jetën tuaj të dashurisë dhe i jep forcë dhe qëndrueshmëri çiftit tuaj. Ditë pak stresuese janë ato të së martës dhe të mërkurës. Ditët me fat: e enjte dhe e premte.

Akrepi: bëni durim …

I dashur Akrep , në këtë periudhë ju duket se po jetoni në një gjendje pritjeje shumëvjeçare : nëse jeni duke pritur për një telefonatë në punë ose që një situatë që ju intereson mund të stabilizohet ose sqarohet përfundimisht, dijeni që për fat të keq do t’ju duhet të prisni për në fund të vitit. Ndërkohë, megjithatë, ju po përgatitni fushën: edhe nëse nuk e kuptoni, angazhimi juaj dhe vendosmëria juaj do të japin frytet e tyre.

Shigjetari: një lajm i mirë!

I dashur Shigjetar , Venusi është gati t’ju sjellë fat në fushën e ndjenjave. Dashuria më në fund kthehet për t’ju buzëqeshur dhe – gjithashtu falë një Merkuri të këndshëm të favorshëm – nuk do të jetë e vështirë për beqarët të bëjnë takime me fat ..Një lajm i mirë ju pret edhe në vendin e punës. E hëna në veçanti do të jetë një ditë plot energji pozitive, me një Hënë të bukur në lidhje.

Bricjapi: me Hënën në shenjë!

Bricjapi i dashur , këtë javë mund të mbështeteni në një Hënë të bukur në lidhje me shenjën tuaj të martën dhe të mërkurën, e cila do të jetë super me fat! Në punë, mund të merrni një lajm të mirë. Marsi në një pozicion të pafavorshëm ju bën të ndiheni të lodhur, veçanërisht në gjysmën e dytë të javës.

Ujori: shkëlqyeshëm!

I dashur Ujor , yjet po shkëlqejnë në favorin tuaj tani ! Jupiteri dhe Mërkuri janë gati t’ju japin kënaqësi të madhe në vendin e punës, ndërsa një Venus i bukur i favorshëm do t’ju garantojë dashuri dhe pasion. Për më tepër, të enjten dhe të premten mund të mbështeteni në një Hënë të shkëlqyer së bashku : fati do të jetë në anën tuaj! Kjo është koha e duhur për të filluar një biznes të ri …

Peshqit: diskutime dhe mendime të dyta …

Të dashur Peshq, për disa ditë planeti Venus ju ka kthyer shpinën dhe për fat të keq ndikimi i tij ka filluar të ndihet: shfaqen hije në jetën tuaj të dashurisë , të cilat mund të çojnë në grindje ose mendime të dyta në lidhje. Kushtojini vëmendje ditës së hënë, kur mund të lindin diskutime të nxehta. Nga ana tjetër, dita e shtunë dhe e dielë janë me fat, kur Hëna do të shkëlqejë në lidhje me shenjën tuaj.