Derbi kryeqytetas Tirana-Partizani u ndërprerje sapo nisi dhe shkak u bënë sërish tifozët e pabindur.

Pas disa minutash, mes tymit e tensioneve, ndeshja rinisi. Derbi i kryeqytetit është kartolina e javës së 6 të Abissnet Superiores, me Tiranën e Partizanin që premtojnë një 90-minutësh spektakolar në “Air Albania”.

Bardheblutë synojnë tre pikët për t’u shkëputur në krye, ndërsa “të kuqtë” duan fitoren e parë sezonale.