Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët në të gjithë vendin. Pritet të ketë dhe intervale të shkurtra me reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 01°C në 09°C, në zonat e ulëta nga 08°C në 16°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 18°C. Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë deri në 3 ballë.