Jürgen Klopp dëshiron të përforcojë skuadrën e tij në janar dhe për këtë ka vënë syrin te një Arnaut Danjuma. Trajneri gjerman do të humbasë dy yjet e tij, Salah dhe Mané, për Kupën e Afrikës në janar.

Synimi i tij është të zbusë mungesat me nënshkrimin dimëror të anësorit holandez, sipas Fabrizio Romano , i cili ka befasuar me paraqitjen e shkëlqyer të ofruar në muajt e parë te Villarreal. Përveç kësaj, Mirror raporton dy operacione të tjera mbi të cilat po punon politika e ‘rrjetit’.

Njëra do të ishte ardhja e lirë në verë e Brozovic , të cilit i është ofruar një pagë nga 7 deri në 8 milionë euro. Përveç kësaj, ata janë duke negociuar me Torinon për të inkorporuar qendrën Greison Bremer, i cili gjithashtu ka qenë i lidhur me Tottenham pas ardhjes së Conte.