Po, e lexuat mirë. Shenja juaj e horoskopit ka një mendim tjetër se ku duhet të qëndroni. Pra, ja se cilit shtet ju bëjnë yjet qytetarë.

Dashi

Energjia është emri juaj i mesëm dhe vetë rreziku ju frikëson. Ju vuani kur nuk ju jepen mundësi për të jetuar aventurën. Ne besojmë se Egjipti është vendi ideal për ju. Çdo deve dhe aventurë, çdo rrugë dhe një rrezik i ri.

Demi

Ju dëshironi të relaksoheni gjatë gjithë ditës me rrobat tuaja saten, duke veshur parfumin tuaj të preferuar. Ju imagjinojmë në Itali dhe veçanërisht në Milano. Është një nga qendrat botërore të modës. Më e mira; Ju i urreni udhëtimet dhe Milano është i duhuri.

Binjakët

Binjakët zakonisht janë një person i kulturuar, i pëlqen të thithë njohuri si një sfungjer dhe natyrisht, të njohë vazhdimisht njerëzit. Si do të dukej një Angli e sofistikuar për ju?

Gaforrja

Po, je pak inatçi, por edhe i ndjeshëm. Po, ju jeni romantik dhe ju pëlqen të strukeni pa të nesërmen. Islanda ju përshtatet tamam. Do të pini birra që të mos ankoheni, do të gërhitni gjithë ditën për shkak të të ftohtit dhe nëse ju pëlqen pak romanca, do të bëni një shëtitje për të parë dritat e veriut.

Luani

Jeni pak joserioze. Është e mundur të ndikohesh nga Instagram dhe e vërteta është se vetëm në vendin tënd mund të sillesh si lider. Nëse do të duhej t’ju dërgonim në një vend, do t’ju dërgonim në Marok. Piktoreske, plot ngjyra dhe spa, është gjithçka që duhet për t’u mburrur në rrjetet sociale.

Virgjëresha

Ju duhet një vend i organizuar dhe i pastër. Jeni të lodhur nga vuajtjet në vendin tuaj. Ju duhet një vend skandinav, i organizuar dhe i ftohtë si Suedia. Për të qenë të saktë, me shumë mundësi tashmë e keni vendosur një synim për të qëndruar atje, sapo e keni organizuar për pesë vjet.

Peshorja

Jeni pak artistik, e doni pak aventurën. Imagjinata juaj po zhvillohet dhe ju dëshironi ta jetoni përrallën me gjithë lavdinë e saj. Kjo është arsyeja pse ne ju dërgojmë në Austri, ku do të ndiheni protagonist i përrallës suaj në pothuajse çdo qytet që zgjidhni.

Akrepi

Ju mund ta keni imagjinuar tashmë se në cilin vend synojmë t’ju instalojmë. Jeni të fshehtë, ju pëlqen seksi, jeni edhe pak erotik. Nëse ka një vend që mund t’i përgjigjet tekave tuaja, është Holanda me Red Light District dhe kafenetë e regjistruara.

Shigjetari

I gëzuar deri në atë pikë sa të acaroni të tjerët, Shigjetari ndjen nevojën për të qëndruar në një vend ekzotik, me emblemën e tij kërcimin dhe flamurin e tij mirëqenien. Çfarë ju kujton e gjithë kjo? Brazil sigurisht. Samba, De Janeiroooo.

Bricjapi

Ju në vendin tuaj vuani po aq sa Virgjëresha. Motoja e jetës suaj është “koha është para”, “gjumi është kushëriri i vdekjes” dhe të tjera që do ta bënin këdo tjetër ta urrente jetën. Në Japoni do të jetoni ëndrrën: të punoni sa të doni pa u gjykuar.

Ujori

Ujori jeni krijues, ose të paktën provoni. Ju pëlqejnë të gjitha llojet e artit, lojërave, por edhe çdo gjë “të jashtzakonshme” dhe moderne. Pa asnjë mendim të dytë, Koreja e Jugut është vendi i ëndrrave tuaja.

Peshqit

Shenja më romantike në astrologji, ajo që është vazhdimisht në një planet tjetër dhe jeton në fantazitë e tij, duhet të qëndrojë në një vend, sepse në një planet për fat të keq nuk mund ta dërgojmë. Franca është vendi ideal për të humbur, pa e keqkuptuar askush.