Gazetari Mero Baze ka komentuar një foto të publikuar nga grupi i Sali Berishës, e cila, sipas tyre, tregon se Lulzim Basha ka futur në selinë e PD njerëz të armatosur dhe të maskuar, për ta mbrojtur nga Berisha.

“Kjo foto është bërë dy vite më parë gjatë kohës së protestave kundër mbajtjes së zgjedhjeve lokale.

Shumë nga gratë budallaqe të PD që janë entuziasmuar nga kjo foto, nuk i njohin, se nuk kanë qenë në PD. Por këta të Berishës duhet t’i njohin. Nuk jam i qartë si është ndarë ky grupi tani, sa janë me Berishën dhe sa janë me Bashën, por atëhere ishin të gjithë të bashkuar.

Tani mos i dëshpëroni “ushtarët” se dhe kështu boll i dëshpëruar dukej udhëheqësi i revolucionit sot dy ditë para sulmit mbi seli. Nuk e ka vetem nga Covidi”, shkruan me ironi Baze.