17.06.2021 08:42
Home Tags Berisha

Tag: Berisha

‘E linda unë’, Tolgahan pozon për herë të parë me vajzën e porsalindur

Pak ditë më parë Almeda dhe Tolgahan u bënë prindër për herë të dytë me ardhjen në jetë të Alinës. Lajmin e bukur e...

Rindërtimi/ Lagje e re moderne për familjet e dëmtuara nga tërmeti në Ishëm

Një lagje e re moderne për familjet e dëmtuara nga tërmeti do të ndërtohet në Ishëm të Durrësit. Kryetarja e bashkisë Durrës, Emiriana Sako inspektoi...

Danimarka e pafat, Belgjika e përmbys dhe prek fazën e 1/8-ave

Danimarka dështoi sërish në “Parken Stadium” të Kopenhagenit, pasi u mposht me rezultatin 1-2 nga Belgjika dhe tani është me një këmbë jashtë Europianit. Ashtu...

Përse Basha ka më problem aleancën Rama-Doshi, se sa Berishën?

Nga Mero Baze Sali Berisha poston çdo ditë nga një foto apo video që i kujton vetes kohën kur ishte në pushtet dhe i adhuruar...

Japonia pasaportë vaksinale duke nisur nga korriku

Japonia njoftoi sot se do të vendoste në dispozicion të udhëtarëve japonezë një pasaportë vaksinale duke nisur nga muaji i ardhshëm, ndërkohë që qeveritë...

Pas tetë muajsh i mbyllur, rihapet “Disneyland” për vizitorët e vegjël

Disneyland ka rihapur dyert për vizitorët në Paris pasi ishte mbyllur prej tetë muajsh për shkak të pandemisë. Hapja shoqërohet me masa sigurie kundër...

Godinë e re për transportin rrugor në Korçë/ Balluku: Sfidë rritja e cilësisë të...

Në Korçë nisi puna për ndërtimin e godinës së re të shërbimit të transportit rrugor për të garantuar jo vetëm shërbim cilësor dhe të...

“PD më zboi në mënyrë të shëmtuar”, Rudina Hajdari flet për shpalljen “non grata”...

Deputetja Rudina Hajdari ka zgjedhur të mos komentojë vendimin e DASH për të shpallur “non grata” ish kryeministrin Sali Berisha. Në emisionin “Ftesë në...

Udhëtimet brenda Europës, Italia miraton pasaportën “jeshile” për të vaksinuarit Covid

Autoritetet italiane këtë të enjte kanë vendosur aktivizimin e pasaportës jeshile e cila shenjon të gjithë personat që kanë marrë vaksinën anti-COVID. Duke filluar...

Euro 2020: UEFA paralajmëron gjoba nëse lojtarët vijojnë të heqin shishet nga konferenca

Skuadrat e kampionatit Euro 2020 do të përballen me gjoba nëse vijojnë te heqin pijet e sponsorve në konferencat e shtypit, siç kanë bërë...