Pandemia e koronavirusit ka favorizuar takimet në internet, gjë që shpesh çon në iluzione. Konkretisht, ka marrëdhënie që mbahen nga distanca ose përmes mesazheve. Ato me mungesë prezence fizike, pra të afërta dhe që na çojnë të krijojmë një imazh të personit që ndjejmë ose jemi të dashuruar.

Yjet tregojnë se cilat shenja të zodiakut kanë shpesh iluzione erotike.

Dashi

Dashi është personi që nuk përfshihet lehtë në histori mashtruese, sepse i pëlqen ta jetojë nga afër historinë. Nëse ai ndjen se është në një marrëdhënie që nuk i përshtatet realitetit të tij, me siguri do të largohet dhe do t’i shpëtojë iluzioneve. Zakonisht është personi që pasionet e tij i sheh me realizëm.

Demi

Demi ka iluzione, sepse është mjaft i identifikuar me imazhin e tij, dëshirat e tij dhe mund të bjerë viktimë e fantazive dhe një historie të patreguar. Ai nuk i pranon lehtësisht gabimet e tij dhe kjo përfundimisht e çon atë në zhgënjim.

Binjakët

Binjakët i shijojnë thirrjet e dashurisë, edhe nëse janë të rrezikshme, për pasojë ai bie viktimë e iluzioneve të tij, por kjo nuk i shkakton shumë dhimbje, di të shkojë më tej dhe shumë herë rolet përmbysen.

Gaforrja

Gaforrja është ëndërrimtare, romantike dhe për këtë arsye ka iluzione, pasi dashurohet me vështirësi, dhe dalëngadalë largohet nga krahët e nënës. Ai është personi që do të humbasë kohën e tij i lidhur me të vërtetë me një situatë mashtruese. Është e vështirë të fshish njerëz nga jeta e tij.

Luani

Luani është personi që i pëlqen të projektohet, të dalë dhe padyshim që e tepron dhe krijon iluzione shumicën e kohës. Luani shtiret disa herë dhe bie në grackat që i vendos vetes. Dashuria do një skenar, ai zakonisht e thotë atë.

Virgjëresha

Virgjëresha shmang situatat konfuze dhe është mjaft e përqendruar në realitet dhe jo në histori të pakapshme. Ajo dëshiron të jetë pranë personit që i intereson dhe lëviz në bazë të logjikës dhe jo emocioneve.

Peshorja

Peshorja ka iluzione sepse është një narcisist si rezultat i së cilës humbet në dëshirat e tij dhe në imazhin e vetvetes. Ai nuk është shumë i vërtetë me partneren e tij, pasi është më shumë i dashuruar pas idesë së bashkëjetesës sesa me partneren.

Akrepi

Akrepi ne shumicen e rasteve do te bjere viktime e deshirave te tij dhe iluzionet e tij jane intensive kur bie ne dashuri. Gjithashtu eshte i prirur ndaj torturave seksuale, por edhe ndjek objektin e deshires se tij. Nuk dorëzohet dhe këmbëngul madje, kur marrëdhënia nuk duket se po ecën përpara.

Shigjetari

Shigjetari është i lirë nga natyra dhe iluzionet e shoqërojnë situatën e tij personale, pasi përbrenda nuk dëshiron të angazhohet. Ai shpesh udhëton nga një përqafim në tjetrin dhe shmang situatat e përhershme. Ai ka teorinë e tij për dashurinë.

Ujori

Ujori është shpesh personi që shkakton iluzione në marrëdhëniet e tij pasi nuk hapet lehtë dhe shmang emocionet e forta. Vështirë se do të dashurohet, por ka interesa të tjera.

Peshqit

Peshqit shpesh kanë iluzione dhe shpesh janë të tjetërsuar nga bota e realitetit. Pra, ata shpesh janë të zhgënjyer dhe dashuria është një kurth dhe ata shpesh e humbin lojën. Ata mbajnë marrëdhënie pa konfrontim ose nga distanca.