Thonë se kur takon “të duhurin” mendimi i parë që të vjen në mendje është ‘martesa’. Martesa është një lidhje e shenjtë që lidh dy njerëz së bashku për përjetësinë. Ndonëse martesa nuk është dëshirë e të gjithëve, ka disa njerëz që presin me padurim që të përputhen me dikë aq sa për të nisur martesën. Por lajmi i mirë është se 2022 do të jetë një vit me fat për disa, sepse martesa mund të jetë në planet e tyre. Prandaj, më poshtë ju rendisim disa shenja të zodiakut që ka gjasa të martohen në vitin 2022.

Shigjetari-Ka shumë mundësi që këtë vit të fejoheni. Më në fund do t’i përkushtoheni dikujt që ju bën të ndiheni në një marrëdhënie të shëndetshme dhe të lumtur. Thjesht duhet të përqendroheni në vendosjen dhe përkushtimin ndaj dikujt. Bëjini gjërat sipas mënyrës tuaj.

Ujori-Ju duhet të prisni për mundësinë e përsosur dhe këtë vit, pasi ajo mundësi do t’ju përqafojë me gjithë zemër. Do të jetë koha e duhur që të martoheni dhe të qetësoheni me dikë. Ju duhet t’i jepni vetes fuqinë për të zgjedhur partnerin e duhur për veten tuaj.

Gaforrja-Ky vit do të jetë i dobishëm për ju nëse doni të martoheni me dikë. Energjitë e duhura do t’ju tërheqin drejt martesës dhe gjithashtu do t’ju gjejnë një partner të përshtatshëm.

Peshorja-Ju mund ta gjeni veten duke i propozuar dikujt këtë vit. Ky është një hap i mirë drejt marrjes së vendimit të duhur pasi zakonisht jeni shumë dyshues për marrjen e vendimeve. Martesa juaj do të jetë perfekte vetëm kur ta besoni. Nuk ka pse të jetë madhështore dhe ekstravagante, ju dhe partneri juaj duhet vetëm të bashkoni zemrat.

Peshqit-Energjitë e forta do t’ju drejtojnë drejt martesës. Ka shumë mundësi që këtë vit ta keni fejesën tuaj. Kërkimi juaj për shpirtin tuaj binjak do të përfundojë këtë vit pasi më në fund mund të keni një psherëtimë lehtësimi.