Dy raste të vdekjes dhe 770 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, konfirmimi i këtyre rasteve ka ardhur pas testimit të mbi 4 mijë mostrave. Ministria ka njoftuar edhe për shërimin e 1 mijë e 589 pacientëve.

Aktualisht, numri i rasteve aktive ka arritur në 16 mijë 28.

“Nga 4.285 testime, 770 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 2 raste i vdekjes. Sot janë shëruar 1.589 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 202.664. Në total numri i rasteve aktive është 16.028”, ka njoftuar ministria.