Kundër Milan do të përpiqemi fillimisht të mbajmë portën e paprekur, ky është një objektiv thelbësore për ne mbrojtësit dhe për portierin. Falënderojë tifozët për mbështetjen e tyre, mbi të gjitha në momentet e vështira, ata janë tifozë të vërtetë. Amir Rrahmani, kapiteni i Kosovës, është kthyer në një titullar fiks me Spallettin në stol, përpara sfidës kundër Milan, në një intervistë për radio Kiss Kiss Napoli, qendërmbrojtësi flet si lider: Fjalën titull nuk është e përmendim shumë, pasi jemi të vetëdijshëm se është ende shumë herët. Tani ndeshjet janë të gjitha të rëndësishme.

Janë të paktën 4-5 ekipe në garë për titull. Edhe Atalanta dhe Juventus mund të futen në garë, mund të ndodh çdo gjë. Ne do ta provojmë deri në fund”, theksoi ndër të tjera Rrahmani.