Dashi

Ka dyshime se dikush me autoritet mund të dalë me një plan që do të jetë financiarisht i zbatueshëm. Punëdhënësi juaj nuk mund të përballojë t’u japë të gjithëve një rritje page edhe pse pranohet se shumica e meritojnë atë. Sugjerimet që bëni për të përmirësuar performancën do të marrin një shenjë miratimi nga ata që kanë rëndësi.

Demi

Trajtimi juaj i qetë i një çështjeje të diskutueshme do të thotë që një debat mund të shmanget. Durimi, vendosmëria dhe aftësia juaj për të mbajtur nën kontroll emocionet tuaja do të admirohen nga ata që janë lart në hierarki. Diskutimet dhe komunikimi janë një faktor i rëndësishëm në vendin e punës.

Binjakët

Do të jetë një lehtësim të vini re se po shkoni më mirë me dikë me të cilin jeni grindur kohët e fundit. Një konflikt i fundit do të zgjidhet. Të gjithë do të bini dakord se çështja nuk ishte aq e rëndësishme gjithsesi.

Gaforrja

Keni shumë mbi supet tuaja dhe kjo është kryesisht për shkak se pranoni të merrni përsipër përgjegjësitë e dikujt tjetër. A është koha për t’i kthyer ato aty ku i përkasin? Ndryshoni ambient për disa ditë.

Luani

Bëni pyetje dhe mësoni më shumë rreth asaj për çfarë mund t’i jepni vetes përpara se të pranoni të bëni diçka në emër të një kolegu të vjetër. Ka të gjitha mundësitë që ata t’ju drejtohen me këtë kërkesë, sepse nuk janë të gatshëm të investojnë kohën, përpjekjen dhe angazhimin e kërkuar për këtë detyrë. Pra, pse duhet ta bëni ju?

Virgjëresha

Një koleg ose familjar duket se synon të shkaktojë një valë. Durimi po fillon të të mbarojë. Nuk do të jetë e lehtë për të bërë ndonjë përparim kur dikush vazhdon zërë rrugën tuaj. Ndjenjat e forta do t’ju bëjnë të flisni kur duhet të dëgjohet e vërteta.

Peshorja

Një ndryshim në plane mund të rezultojë të jetë një bekim në fakt dhe kjo do t’ju lërë të hapur rrugën për të bërë zgjedhje të reja. Miqësitë dhe partneritetet janë të favorizuara. Do të ndiheni mirë që të gjithë jeni të akorduar në mënyrë të përkryer me atë që mund të prisni dhe çfarë mund të bëni për njëri-tjetrin.

Akrepi

Dikush do të largohet nga puna kur një çështje që ka shkaktuar kaq shumë probleme duket se nuk ka gjasa të zgjidhet. Mund ta gjeni veten duke punuar me një ekip tjetër dhe papritmas pengesat e së kaluarës do të kapërcehen. Një mik do të ndajë një sekret dhe ju nuk do ta lini këtë të shkojë më tej.

Shigjetari

Papritmas do të bëhet e rëndësishme për ju që të vini në veprim planet për të cilat keni menduar dhe diskutuar prej disa kohësh. Ju e dini se ç’keni kaluar tashmë, por jeni të vendosur në synimin tuaj tani për të provuar diçka të re.

Bricjapi

Një projekt i përbashkët do të shkaktojë disa grindje. Ju keni filluar të shihni se sa e kotë mund të jetë përpjekja kaq e vështirë për t’i kënaqur të gjithë. Gjithmonë do të jetë dikush që do të gjejë diçka për t’u ankuar. Refuzoni të merrni përsipër një punë që nuk e keni bërë kurrë më parë kur ka njerëz të tjerë më të prirur për këtë detyrë se ju.

Ujori

Mos u tundoni të hiqni dorë shumë shpejt edhe kur gjërat duket se nuk po shkojnë siç duhet për ju. Këmbëngulja është një fjalë e mirë për t’u mbajtur parasysh kur përballeni me një sfidë. Kujtimi i mrekullueshëm i një të afërmi do të jetë i dobishëm kur përpiqeni të kujtoni një ngjarje që mund të ketë njëfarë rëndësie për një çështje aktuale.

Peshqit

Dikush i veçantë do t’ju japë një dhuratë të vonuar për Krishtlindje që do t’ju mbushë zemrën me gëzim. Jeni beqar dhe kërkoni dashurinë? Ftoni në jetën tuaj dikë që duket praktik, i sinqertë dhe i besueshëm.