Tirana ka mposhtur 0-1 në Loro Boriçi Vllazninë në javën e 30 të Abissnet Superiore.

Goli i fitores për bardheblutë u realizua nga Kristal Abazaj në minutën e 44′.

Me këtë fitore skuadra e Shehit mban kreun me 56 pikë, ndërsa në ndeshjen e radhës presin Kastriotin.

Ndërkohë fitore ka arritur edhe Teuta e cila mposhti në shtëpi 2-0 Erzenin duke dalë nga zona e fthohtë.

Për vendasit golat u realizuan nga Kallaku me penallti 66′, dhe Villa 77′.