Olta Gixhari është nga personazhet më të përfolura të momentit.

Pjesëmarrja në “Big Brother VIP Albania2” e vuri në qendër të vëmendjes, por ajo ka arritur gjithmonë që jetën private ta mbajë larg medias sidomos bashkëshortin.

Ndonëse për të ka folur vazhdimisht edhe gjatë qëndrimit brenda shtëpisë, Olta portretin e Dorit e ka mbajtur gjithmonë të fshehtë.

Ditën e sotme ajo ka publikuar një video teksa po kalon kohë me bashkëshortin dhe djalin e saj duke zbuluar për herë të parë portretin e tij edhe pse me një foto paksa të zbehur.