Veçanërisht fansat e vëmendshëm kanë vënë re se Cristiano Ronaldo i ka bërë unfollow Bernardo Silvës në rrjetet sociale dhe tifozët kanë një teori që shpjegon vendimin e portugezit.

Edhe pse lojtarët nuk kanë kryqëzuar asnjëherë rrugët në të njëjtin klub, Ronaldo dhe Silva luajnë së bashku për kombëtaren portugeze. Deri më sot, Ronaldo ka luajtur 198 ndeshje për kombëtaren dhe Silva 80.

Tifozët besojnë se Ronaldo nuk e ka ndjekur Silvën pasi mesfushori i Manchester City parashikoi se kush do të ishte fituesi i ardhshëm i Topit të Artë. Kur u pyet për të përmendur të preferuarit e tij për çmimin prestigjioz, Bernardo tha për L’Equipe:

“Nëse Haaland fiton Premier League dhe Champions League, ai do të jetë një nga favoritët për garën, një situatë e ngjashme me Vinicius. Në përgjithësi, do të jetë një luftë mes Messit dhe fituesit të Ligës së Kampionëve, dhe për momentin unë jam i prirur drejt fitores së Leos”.