U përfol për një album të ri në vitin 2024, por Dua Lipa po rikthehet me këngë të re.
Ajo ka njoftuar zyrtarisht se “Hudini” publikohet të dielën, 9 nëntor, në orën 18:00.

“Houdini” vjen pas “Dance the night”, kolonës zanore të filmit “Barbie” të Greta Gerwig. Albumi i saj i fundit mbetet “Future Nostalgia”, që u lansua në vitin 2020, i cili po ashtu fitoi çmimin “Grammy” për albumin më të mirë pop në 2021. Në vitin 2022, ajo u shfaq në dy bashkëpunime: këngën e Calvin Harris “Potion” dhe ekipin e saj Megan Thee Stallion “Sweetest Pie”. Përveç kësaj, kënga “Can They Hear Us” u shfaq në kolonën zanore të Gully të vitit 2021. Lipa po ashtu do të luajë në filmin e ri të Matthew Vaughn, “Argylle”.