Për shkak të rreshjeve të dendura të borës që kanë pushtuar Gjermaninë, por më së shumti Mynihun, ndeshja e futbollit mes Bayernit dhe Union Berlinit nuk është zhvilluar.

Kjo sfidë ishte në program të shtunën për javën e 13 të kampionatit gjerman, por siç duket edhe nga fotot stadium Allianz Arena është mbuluar tërësisht nga dëbora. Federata gjermane në bashkpunim me klubet kanë vendosur që ndeshja të zhvillohet në një moment tjetër.