Julia Roberts ka folur së fundmi për vdekjen e ish-të dashurit të saj, Matthew Perry, në moshën 54 vjeçare.

Aktorja e “The Ocean’s Twelve” ka qenë në një lidhje të shkurtër me ikonën e “Friends” në mesin e viteve ’90 – por të dy vazhduan me partnerë të tjerë.

Përpara filmit të saj të ri, “Leave the World Behind” – i cili do të publikohet në Netflix më 8 dhjetor – 56-vjeçarja reflektoi mbi marrëdhënien e saj të kaluar me Chandler Bing.

“Vdekja e papritur e dikujt kaq të ri është zemërthyese”, tha ajo në një intervistë të re.

“Unë mendoj se, ju e dini, thjesht na ndihmon të gjithëve të vlerësojmë atë që kemi dhe të vazhdojmë në një mënyrë pozitive sa më mirë që mundemi’.

“Të gjitha mendimet dhe ndjenjat e mira”, vazhdoi ajo për Entertainment Weekly. “Ata ishin të gjithë shumë mirëpritës për mua si një personazh i vetëm dhe ishte një kohë vërtet argëtuese”.

Fituesja e “Oscar” do të shfaqet sërish në ekranet tona në filmin e ri të Netflix-it “Leave The World Behind” së bashku me Mahershala Ali, Ethan Haëke dhe Kevin Bacon.

Në film, ka referenca të shumta për serialin jashtëzakonisht popullor, por Roberts këmbënguli se nuk ishte një dremitje e qëllimshme për shfaqjen e saj.

Perry, i cili vdiq më 28 tetor, më parë preku romancën e tij të stuhishme me Roberts në kujtimet e tij të vitit 2022, “Friends, Lovers and the Big Tmerrible Thing”.