Ka nisur në 19:00 finalja e Superligës së futbollit. Partizani dhe Egnatia kërkojnë trofeun e kampionatit të 85-të, ndërsa afro 10 mijë tifozë në stadium kanë dhuruar spektakël me koreografitë.

Edhe Sylvinho, trajneri i Kombëtares nuk mund të mungonte në “Air Albania”.

Formacionet zyrtare:

Partizani: Qirko, Atanaskoski, Sota, Sembene, Hadroj, Murataj, Maget, Rrapaj, Bintsuka, Cara, Mba Trajner: Orges Shehi

Egnatia: Sherri, Fangaj, Dulis, Malota, Xhemajli, Ndreca, Aleksi, Zejnullai, Fernando, Ibrahimoglu, Montenegro Trajner: Edlir Tetova.