Gratë dhe të dashurat e skuadrës angleze ishin gati për të ndihmuar futbollistët të festonin një fillim pozitiv në Euro 2024.

Djemtë e Gareth Southgate i nisën gjërat në Gjermani me një fitore ndaj Serbisë, që do të thotë se ata janë në krye të grupit të tyre përpara ndeshjes së ardhshme të enjten mbrëma.

Një goditje me kokë nga modeli i ri i “SKIMS”, Jude Bellingham, kaloi Anglinë në avantazh në minutën e 13-të.

Lojtarët ishin të etur për t’u bashkuar me familjet dhe partnerët e tyre në tribuna.

Harry Kane, kapiteni i Anglisë, u pa duke përqafuar gruan e tij Kate, e cila gjithashtu i dha një puthje.