Kryeministri Edi Rama ka qenë pjesë e samitit të NATO-s me rastin e 75 vjetorit të themelimit të Alenacës. Në rrjetet sociale, kreu i qeverisë ka publikuar pamjet kur është takuar me Presidentin Biden dhe Sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg.