18.04.2024 09:23
Home Autorët Posts by RedaksiaLexo

RedaksiaLexo

46124 POSTIME 0 KOMENTE

E pabesueshme! Mbahet për herë të parë “Miss Inteligjenca Artificale”

E ardhmja e Intelegjencës Artificiale është këtu. Konkursi i parë në botë i bukurisë për Inteligjencën Artificiale do të gjykojë konkurrentët e krijuar nga...

Më mirë kafe apo makiato? Ja çfarë këshillojnë ekspertët

Shumë prej nesh mëngjesin e nisim me kafe. Studimet konfirmojnë se njerëzit mund të heqin dorë nga alkooli, por e kanë të pamundur të...

Përgjimet – Zbulohet shifra që u pagua Alma Kaçi për të kryer marrdhënie me...

Gazeta ka siguruar zbardhjen e vendimit të arsyetuar të Gjykatës së Posaçme, lidhur me skandalin e videos seksuale në zyrën e Safet Gjicit në...

Ftohen eksportet, deficiti tregtar arrin në mbi 1.1 miliardë euro

Eksportet e mallrave ranë me 23 për qind në tremujorin e parë të këtij viti, në nivelin e 95 miliardë lekëve, bëhet e ditur...

Sirianët kurdë Jazidi celebrojnë Vitin e Ri Julian në verilindje të vendit

Sirianët Jazidi në verilindje të Sirisë mbanin sot veshje tradicionale, mbushnin shportat me vezë të ngjyrosura dhe kërcenin për të shënuar Vitin e Ri...

Horoskopi për ditën e Enjte, 18 Prill 2024

Dashi Do të përfshiheni në një debat mjaft të ndezur, i cili rrezikon që të kthehet agresiv. Mundohuni që të mos keni reagime të tepruara...

Anglia drejt ndalimit të duhanit! Gati ligji, kush është lindur pas 1 janari 2009...

Një projektligj i diskutueshëm që parashikueshëm të eliminojë gradualisht pirjen e duhanit në Britani eci përpara në parlament të martën, ndërsa Dhoma e Ulët...

“Nuk ke turp i thashë”/ Banori i BBV3 zbulon pse u nda nga ish-partnerja

Ndonëse është munduar të jetë sa më hermetik për jetën e tij private, Liam sot ka “hapur zemrën” dhe ka treguar për ish-partneren e...

Zgjedhjet në Kroaci, ‘exit-poll’-et e para nxjerrin fituese partinë e kryeministrit aktual Plenkoviç

Sot në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare për Kuvendin e Kroacisë. Sipas Exit Poll-eve të para, HDZ-ja e kryeministrit aktual, Andrej Plenkoviç është fituese...

Presidenti Biden synon trefishimin e tarifave ndaj çelikut kinez

Presidenti Biden synon trefishimin e tarifave ndaj çelikut kinez Kjo masë e re reflekton një gërshetim të politikës tregtare të presidentit Biden me përpjekjet e...