20.06.2024 01:34

Kuriozitete

Ushqimet ultra të përpunuara lidhen me vdekjen e hershme, ja çfarë duhet të shmangni

Ngrënia e ushqimeve ultra të përpunuara lidhet me një rrezik të vdekjes së hershme, sipas një studimi 30-vjeçar, por ushqime të ndryshme kanë ndikime...

A i dinit?! Këto janë tre përfitimet që sjellin lotët në shëndetin tuaj

Njerëzit mund të përpiqen të ndrydhin lotët nëse i shohin si një shenjë dobësie, por shkenca sugjeron që ta bësh këtë mund të nënkuptojë...

Ky është lëngu që mbron nga goditjet në tru dhe sëmundjet e zemrës! Ja...

Dy gota lëng boronice në ditë janë të mjaftueshme për të reduktuar rrezikun e goditjes në tru dhe sëmundjeve të zemrës, sipas një studimi...

Studimi: Vetmia dëmton shëndetin po aq sa konsumimi i 15 cigareve në ditë

Me siguri ju jeni ndjerë të vetmuar në një moment të jetës tuaj. Edhe pse e dini se keni miq dhe njerëz që kujdesen...

Renditja e qyteteve me koston më të lartë të jetesës për vitin 2024

Kryeqyteti britanik, Londra është renditur në listën e 10 vendeve më të shtrenjta për punonjësit e huaj, në një indeks global. Qyteti i Britanisë së...

Kina shuan zjarrin me shi nga retë artificiale

Një zjarr në provincën veriore kineze Shanxi u shua pas disa ditësh përpjekjesh të zjarrfikësve, me ndihmën e shiut artificial të krijuar nga teknika...

Alarmohen njerëzit! NASA transmeton gabimisht audio të astronautit në gjendje të rëndë

NASA transmetoi aksidentalisht një simulim të astronautëve që trajtohen për sëmundje dekompresimi në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS) të mërkurën, duke nxitur spekulime për...

Po vjen fundi i botës? Lind bualli i bardhë, çfarë tregon profecia: 2 mijë...

Një buall i rrallë i bardhë thuhet se ka lindur në Parkun Kombëtar Yellowstone, duke përmbushur një profeci të indianëve amerikanë që është sinonim...

Gazetari zbulon “çmendurinë” e shqiptarëve për Europianin: Kanë tentuar të blejnë…

Alban Xhihani tha se me anë të informacioneve që ka nga dy agjenci, njëra në Shqipëri dhe tjetra në Gjermani, të cilat shesin bileta...

A e dinit? Kjo është arsyeja pse ndalohet buzëqeshja në fotografinë e Pasaportë

Kur bëjmë foto për albume private, zakonisht buzëqeshim për t’u dukur më mirë. Por a e dini pse buzëqeshja është e ndaluar në fotot...