17.06.2024 04:52

Kuriozitete

Renditja e qyteteve me koston më të lartë të jetesës për vitin 2024

Kryeqyteti britanik, Londra është renditur në listën e 10 vendeve më të shtrenjta për punonjësit e huaj, në një indeks global. Qyteti i Britanisë së...

Kina shuan zjarrin me shi nga retë artificiale

Një zjarr në provincën veriore kineze Shanxi u shua pas disa ditësh përpjekjesh të zjarrfikësve, me ndihmën e shiut artificial të krijuar nga teknika...

Alarmohen njerëzit! NASA transmeton gabimisht audio të astronautit në gjendje të rëndë

NASA transmetoi aksidentalisht një simulim të astronautëve që trajtohen për sëmundje dekompresimi në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS) të mërkurën, duke nxitur spekulime për...

Po vjen fundi i botës? Lind bualli i bardhë, çfarë tregon profecia: 2 mijë...

Një buall i rrallë i bardhë thuhet se ka lindur në Parkun Kombëtar Yellowstone, duke përmbushur një profeci të indianëve amerikanë që është sinonim...

Gazetari zbulon “çmendurinë” e shqiptarëve për Europianin: Kanë tentuar të blejnë…

Alban Xhihani tha se me anë të informacioneve që ka nga dy agjenci, njëra në Shqipëri dhe tjetra në Gjermani, të cilat shesin bileta...

A e dinit? Kjo është arsyeja pse ndalohet buzëqeshja në fotografinë e Pasaportë

Kur bëjmë foto për albume private, zakonisht buzëqeshim për t’u dukur më mirë. Por a e dini pse buzëqeshja është e ndaluar në fotot...

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Ditën e enjte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe...

Njihet si aksesori më i çmuar në jetën e një çifti, por a e...

Festimi i fejesës apo i martesës me një unazë, është sot një pjesë përbërëse e shumë kulturave. Por mund të habiteni kur të mësoni...

Zbuloni tre përfitimet shëndetësore që vijnë nga aktiviteti seksual!

Seksi si një formë e rëndësishme e ushtrimit është një ekzagjerim. Ai pompon gjakun tuaj. Por shpenzimet e kalorive nga seksi nuk janë aq të...

Mjekët si dhanë shpresa për beben, historia e vajzës që lindi 840 gramë

Në studion e emisionit “ABC e Mëngjesit” në ABC News, u trajtua historia e Ymrane Kokajt që lindi foshnjën me peshë 840 gram, të...