29.09.2023 10:32
Home Tags Berisha

Tag: Berisha

Ministrja Koçiu: Spitali “Shefqet Ndroqi” me skaner edhe për ekzaminimin e dedikuar të arterieve...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Albana Koçiu zhvilloi një vizitë në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, ku u takua me ekipin e mjekëve të...

Aftësitë ‘shumë të dëshirueshme’ që kanë njerëzit e suksesshëm

Nga Heidi K. Gardner/ Kur të rinjtë më kërkojnë këshilla për karrierën, unë u them gjithmonë: “Mos u përqendroni vetëm në arritjet tuaja. Bëhu...

“Nëse nuk silleni siç duhet…”- SHBA paralajmëron masa ndaj Serbisë pas sulmit terrorist në...

Sekretari amerikan i Shtetit ka paralajmëruar sanksione ndaj Serbisë, pas sulmit terrorist në Veri të Kosovës, ku u vra një efektiv i Policisë dhe...

​Osmani: Për mospërsëritjen e akteve terroriste nevojitet koordinim i institucioneve të sigurisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Zvicrës, Thomas Kolly, të cilin e ka falënderuar për...

Bajrami “gjuetari” i të mëdhenjve të Italisë, 8 gola ndaj ekipeve më elitare në...

Nedim Bajrami është pa dyshim një nga lojtarët e kombëtares që po tërheq më së shumti vëmendjen në muajt e fundit. Mesfushroi nga tetova...

SPAK shtrin hetimin deri në ’97, Berisha frikë nga dosjet dhe të penduarit

Nga Jakin Marena/ Pandëshkueshmëria e zyrtarëve të lartë në Shqipëri është ngritur në sistem që herët për shkak të korrupsionit të gjyqtarëve e prokurorëve, herë...

Fati yt/ Horoskopi 30 shtator 2023

Dashi Në planin sentimental do keni disa probleme sot. Mos u panikoni por qetesohuni dhe flisni më shumë me partnerin/en. Beqarët duhet të merren më...

Borrell paralajmëron: BE e gatshme të konsiderojë masat ndëshkuese ndaj Serbisë!

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha të premten se BE-ja është e gatshme të marrë në konsideratë “masat ndëshkuese”...

Eneda dhe Genti rrëfejnë historinë e dashurisë: Të tjerët nuk na besonin

Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa dhe basketbollisti Gent Lasku, kanë folur për herë të parë për historinë e tyre të dashurisë në një intervistë...

Nuk na duhen fitimtarë ndaj perëndimit!

Nga Mero Baze/ Sulmi ndaj sovranitetit të Kosovës më 24 Shtator, zbuloi nevojën e madhe që ka Kosova për të unifikuar qëndrimet e saj pro...